Blansko hrálo v Brně s druhým týmem I. B, Soběšicemi. Za ně nastupuje i bývalý elitní hráč Jan Maroši, teď už osmačtyřicetiletý. A Blanenští vedli už od první minuty, kdy se trefil Hansl. Na 2:0 zvýšil po deseti minutách Křivánek. Maroši ještě do přestávky snížil z penalty.

Po přestávce už se projevil rozdílný tréninkový rytmus týmů z různých soutěží a Blansko zápasu dominovalo. Po dvou gólech dal Nečas a Jarůšek, krásnou tečku udělal za zápasem v poslední minutě Trtílek, který se trefil levačkou k tyči.

„Až na Mašku, kterého jsme šetřili, jsme hráli v základní sestavě. Vyzkoušeli jsme si ofenzívní činnost. Bylo to sice se slabším soupeřem, ale s výkonem týmu jsem spokojený," uvedl Hajský.

Vypadá to, že Boskovice si s Kunštátem namísto odložených mistráků otevřely samostatnou soutěž. V přípravě se utkaly už potřetí. Poprvé na Artézia Cupu vyhrál Kunštát, další dvě utkání už patřily Boskovicím. O víkendu dokonce nastřílely osm branek. „Není to lichotivý výsledek, poslední zápasy nám nevyšly," uvědomuje si po prohře 0:6 s Ráječkem a2:8 s Boskovicemi kouč Kunštátu Petr Loukota.

Jeho tým měl perfektně načasovanou formu na začátek soutěže. Teď má zraněné hráče a prohrává vysokým rozdílem. Boskovice jsou přitom o soutěž výš třinácté a Kunštát vede I. A, týmy by tedy teoreticky mohl být podobně silné. Jenže Kunštátu chyběli hráči základní sestavy Kuda, Horák i Haničinec. Nejlepší zimní střelec se snad do čtrnácti dnů zapojí do tréninku.

Boskovice byly lepší, první poločas vyhrály 2:0 a třetí branku přidaly po přestávce. Jenže pak přišla jejich tradiční slabá chvilka. Kunštát snížil na 2:3 a vykřesal naději na slušnější výsledek. Tu mu zhasla ofenzivní smršť Boskovických. Přidali dalších pět branek a svého soupeře znemožnili šestigólovým rozdílem. „Kunštát je silný, ale tenhle zápas se mu nepovedl. Nám se dařila hra, z ní vyplynulo množství branek. Konec už soupeř vypustil," okomentoval výhru svého mužstva trenér Boskovic Milan Peša. V Kunštátě mají o čem přemýšlet. „S hráči jsme si o zápase popovídali, teď je potřeba nabudit se na první mistrovské utkání," přemítá Loukota.

A bude se vůbec hrát? Sníh sice taje, ale hřiště jsou nasáklá vodou. „Já myslím, že už to není na kdy odkládat," upozorňuje Loukota. Podle něj i tak budou mít v nabité termínovce výhodu týmy s širší soupiskou. „Tady se argumentuje regulérností soutěže, ale nevím, jak moc bude regulérní, když se bude hrát tolik zápasů ve všední den a kvůli práci a škole budou chybět hráči," připomíná Peša.

FK Blansko – FC Soběšice 7:1 (2:1)

Jarůšek 2, Nečas 2, Hansl, Křivánek, Trtílek – Maroši pen.

FC Boskovice – FK Kunštát 8:2 (2:0)

Janíček 3, M.Horák 3, Vorlický 2 – Stehlík, Boček