„Na podzim bychom chtěli získat co nejvíce bodů. Samozřejmě je těžké odhadnout, jak na tom budeme s penězi po podzimu, natož příští rok. Sponzoři mohou odejít a my budeme zase na nule. Důležité bude také konečně dojednat pomoc ze strany města, o kterou se už snažíme delší dobu,“ uvedl trenér Šindelka před začátkem soutěže.

Po odehraném podzimu může konstatovat v podstatě to samé. Blansko skončilo s osmnácti body třetí od konce. „Se špatnými výsledky přišla i herní krize,“ říká k tomu blanenský trenér Roman Šindelka. Zdaleka ale není nic ztraceno. Po prvních jarních kolech se může extrémně vyrovnaná tabulka divize D totálně promíchat, rozestupy jsou minimální. V Blansku budou čekat na rozhodnutí sponzorů a města Blanska, které by mělo převzít do své správy sportovní areály.


Jste spokojen s podzimem v divizi?
Chtěli jsme mít dvacet bodů, to se nám nepodařilo, takže nemůžeme být spokojení.

Uhráli jste dost bodů, ale pak jste hodně zápasů ztratili…
Slabinou byly určitě venkovní zápasy, v pěti šesti utkáních jsme hned na začátku prohrávali, to nedokážu pochopit. My jsme měli dobrý rozjezd, uhráli jsme čtrnáct bodů, pak se to bohužel zastavilo.

Jak hodnotil výkony hlavní sponzor?
Zástupci sponzora byli na zápasech, znají už některé hráče a ví, co se dá od nich očekávat a co je potřeba k tomu, aby se výsledkově víc dařilo.

Podle vašich slov před sezonou by rád sponzor viděl Blansko v budoucnosti zase ve třetí lize, teď jste na spodku divizní tabulky.
Já si myslím, že za těchto podmínek a stavu blanenského stadionu, jsou úvahy o třetí lize předčasné. Chybí nám umělá tráva i odpovídající zázemí a finanční zajištění.

Víte už o nějakých změnách nebo třeba odchodech hráčů, které se chystají přes zimní přestávku.
Já jsem se všemi hráči mluvil, chtějí zůstat, klíčová bude samozřejmě otázka financí, pokud by se nám nepodařilo zajistit rozpočet, některé bychom určitě neudrželi.

A Martin Sehnal zůstane v Třebíči?
Martin Sehnal je hráčem Blanska. V Třebíči určitě nezůstává, je možné, že bude chtít někam jinam, ale je našim hráčem.

Na čem závisí finanční zajištění jarní části?
Bude záležet na tom, jak se dohodneme se sponzory a jak se postaví město k převzetí sportovišť.

Z města zaznívají hlasy, že sportoviště převezmou…
Ano, na městě mají společný návrh všech sportovních klubů, dokud ale nebude řečeno, kdy, je to nejisté.

To by asi vytáhlo nejen vám trn z paty…
Nám by to pomohlo obrovsky, pokud bychom se nemuseli starat o shánění peněz na provoz. Pokud se bavíte se sponzorem, tak ten těžko bude chtít platit elektřinu a náklady na údržbu.

Jaký máte cíl do jarní části? Udržet se v divizi?
Divize je neskutečně vyrovnaná. Sice máme náskok pouze tří bodů na poslední Bystrc, ale zároveň ztrátu šesti bodů na pátý Žďár. To jsou dva vyhrané zápasy. Samozřejmě chceme udržet divizi, ale je také možné, že budou peníze a sponzor bude chtít hrát o přední místa. Jak jsem řekl, záleží na tom, jak se podaří přes zimu zajistit finance.

Projevil se nějak na chodu klubu fakt, že jeho předseda je poslanec parlamentu České republiky? Viděl jsem Michala Babáka, že je poměrně aktivní.
Já jsem samozřejmě rád, že tam je, bohužel byl teď tolik vytížen prací v parlamentu a v různých výborech, že neměl moc čas se zúčastňovat dění v klubu. Věřím ale, že to je ten hektický začátek, kdy si musí zvyknout a že bude určitě klubu prospěšný.