„Jak hodně pršelo, trávník se podmáčel a na zhruba padesáti procentech plochy se objevila plíseň. Museli jsme to řešit regenerací trávníku, asi čtrnáct dní až tři týdny by se na něm nemělo vůbec hrát. Dohodli jsme se s Rájcem, že utkání odehrajeme u nich," vysvětluje předseda klubu Jiří Crha důvody, proč se dějiště domácího zápasu přesouvá. Blansko nemůže pro duel využít ani druhé hřiště na Mlýnské, protože zde se momentálně instaluje umělý trávník.

Zatím je jistý přesun pouze jednoho zápasu, o dalším se rozhodne až týden předem podle stavu trávníku.

Před utkáním proběhne poděkování Petru Švancarovi za minulou sezonu, v níž bavil diváky, přiváděl k šílenství rozhodčí, ale hlavně Blansku velkou měrou přispěl k zisku titulu a postupu do třetí ligy.

„Petr Švancara udělal pro náš klub v minulé sezoně strašně moc. Byl obrovským oživením fotbalu v Blansku. Je to ikona, showman a výborný fotbalista, začali na něj chodit diváci, a vlastně jsme díky němu postoupili, protože kdyby nedal v zápase s Hodonínem v poslední minutě gól, tak jsme nebyli první. Určitě se sluší mu poděkovat," vzpomněl Crha jedno z rozhodujících utkání minulé sezony, v němž populární „Mercedes" zachránil remízu na poslední chvíli a nepustil Hodonín na první místo tabulky.

Blansko touží proti Uničovu potvrdit bodový zisk z Mohelnice. Po těsné domácí prohře s Hlučínem přišla možná až překvapivě jednoznačná výhra 3:0, která by měla být pro mladý tým odrazovým můstkem do dalších zápasů. „Pořád musíme hrát ten náš poctivý fotbal na rychlý přechod. Jsem rád za kluky, že nám to vyšlo. Dokázali si, že to půjde," těšilo trenéra Zbořila.

Uničov má velmi zkušený tým, který patří mezi jedny z favoritů Moravskoslezské ligy. V prvním kole remizoval s Líšní 1:1 a ve druhém porazil Velké Meziříčí 4:2. „Body z venku mají dvojnásobnou cenu a s Uničovem bychom chtěli výhru potvrdit, i když máme těžký los a všichni tři soupeři, které máme na začátku, jsou mužstva, od kterých se očekává, že budou hrát v horní polovině tabulky. Uničov je hodně silný a nepříjemný soupeř, bude to těžké," dodává předseda blanenského klubu.

Utkání s Uničovem v Rájci-Jestřebí se hraje v sobotu od 16.30 hod.

IVETA BORKOVÁ