Blansku se poslední příprava před jarní částí divize moc nepovedla, s Moravskou Slavií prohrálo 3:2. Chyběl Švancara, Šplíchal, Beránek a Flachs. „Nebyli jsme kompletní a nepovedlo se to ani odehrát na přírodní trávě, jak jsme původně chtěli. Ale nedá se nic dělat, možná je lepší, že to přišlo teď, a ne až v mistrovském zápase," myslí si trenér Zbořil.

Týmu se nepodařilo kvůli počasí vyzkoušet přírodní trávu, ale jinak má za sebou jedenáct přípravných zápasů. V sobotu od 15.00 hraje v Rosicích, které trénuje ještě na podzim blanenský Michal Kugler. „Byl jsem se na ně podívat, mají silný tým. Kluci mají o motivaci postaráno, Rosice jsou v pozici, kdy potřebují vyhrát, my ne," upozorňuje Zbořil.

Ráječko ještě jedná o příchodech některých hráčů, kteří za něj hráli už v zimní přípravě, kostru týmu z podzimu ovšem zachovalo. V generálce na krajský přebor vyzvalo Kuřim a vyhrálo jednoznačně 6:2. Hattrick dal Martin Sehnal. „Nasazení už bylo skoro jako v mistrovském zápase, ale na to, jak to byl slabý soupeř, jsou dva inkasované góly moc, dělali jsme zbytečné chyby," uvedl trenér Ráječka Petr Vašíček. Jaro Olympia odstartuje domácím zápasem se Spartou Brno v neděli v 15.00.

Boskovice začínají soutěž o týden později než Ráječko, první kolo vynechávají. Generálky tak můžou mít dvě. Ta první s Kunštátem se ovšem nedohrála. „Trochu tam vzplály emoce, měli jsme po jednom zraněném hráči na obou stranách a Kunštát měl už jen devět hráčů, tak jsme se dohodli, že to ukončíme," okomentoval to boskovický trenér Jan Havlíček. Zápas tak skončil v 75. minutě, kdy Kunštát vedl 2:1.

Boskovicím se už po operaci uzdravuje druhý z trenérské dvojice Lukáš Martínek, který je zároveň klíčovým mužem na hřišti. „Lukáš už běhá, do třetího kola by měl být připravený," popisuje Havlíček. Zápas s Rájcem hrají Boskovičtí v neděli v 15.00 na svém hřišti, další víkend začnou Boskovice krajský přebor v Moravském Krumlově.

fotbal příprava

SK Moravská Slavia Brno – FK Blansko 3:2 (1:2)

Branky: 33. Cihlář, 83. Buršík, 89. Svoboda – 40. a 43. Schneider

Moravská Slavia: Dvořák – Veselovský, Handl, P. Svoboda, Kvasnička – Cihlář, Buršík, Logara, Černý – Štourač, Veselý

Blansko: Juran – Gromský, Koláček, F. Blažek, Buchta – Nečas, Schneider – Chloupek (20. Müller), P. Mezlík, Jarůšek (50. Kratochvíl) – Trtílek

Diváků: 30

Ráječko–Kuřim 6:2 (2:1)

Branky: Sehnal 3, Mičko 2, Keprt D. – Ayebenk, Stříž

Ráječko: Bednář – Keprt R., Koutný, Tenora, Gryc, Vavřík, Zeman, Šplíchal, Zouhar, Sehnal, Mičko – Daněk, Horák, Keprt D., Sedlák, Pšikal

Boskovice–Kunštát – nedohráno

v 75. minutě za stavu 1:2 se týmy dohodly, že zápas ukončí