Následuje několik dní napětí. Ve čtvrtek je rozhodnuto i o postupu. „Zvažovali jsme pro a proti a nakonec jsme se do třetí ligy přihlásili. Myslím, že si to hráči, kteří vybojovali postup zasloužili,“ sdělil prezident klubu Radomír Linkenseder krátce po potvrzení přihlášky.

Blanenský fotbalový klub se před několika lety nadechl k nevídané jízdě. Z I. A třídy postoupil během tří sezon až do třetí ligy. „Je za tím vynikající práce trenérů a hráčů. V neposlední řadě funkcionářů a sponzorů. Vzájemná symbióza,“ tvrdí Linkenseder.

Krajským přeborem a téměř celou divizí protáhl Blansko trenér Petr Vašíček, který má na dnešním úspěchu lví podíl. Po roztržce s vedením klubu několik kol před koncem letošního ročníku odešel, vedení zůstalo. Tým byl sice první, ale v krizi. Fotbalisté další výhru věnovali právě jemu. K mužstvu nastoupil neoficiálně Petr Čuhel, který hráče vedl v posledních zápasech. Závěr soutěže Blanenští zvládli a dotírající Žďár se musel spokojit s druhým místem.

Po opadnutí euforie vyvstává před blanenským klubem celá řada problémů, které znepříjemňují start ve vyšší soutěži. Blansko nemá odpovídající stadion ani umělou trávu. Vedení klubu zatím nemá jasno ani o finančním zabezpečení třetí ligy. Generální sponzor blanenského fotbalu skupina firem Apos s postupem souhlasí, o konkrétních podmínkách s klubem v současnosti jedná. „Samozřejmě bude obrovský problém sehnat peníze na zajištění ligové sezony, ale věřím, že je seženeme. Město začne v červenci s radikální rekonstrukcí kabin na stadionu. To bude začátek. Co bude dál, se uvidí. Máme vizi, že v roce 2009 budeme mít novou tribunu a hřiště s umělou trávou,“ neztrácí optimismus prezident klubu.

Hráči se shodli na tom, že chtěli postoupit, nikdo z nich však neví, jaká bude ve třetí lize sestava. „Kvůli postupu jsme bojovali, otázkou je, kdo z nás na podzim v týmu zůstane,“ řekl po poslední výhře v Otrokovicích brankář a opora Blanska Aleš Slanina. Podle prezidenta Linkensedera nebudou změny až tak velké. „Se stávajícím hráčským kádrem počítáme. Samozřejmě družstvo posílíme. Pomůže nám spolupráce s klubem 1. FC Brno odkud by mělo přijít několik mladých hráčů,“ vysvětluje Linkenseder koncepci vedení klubu.

Na podzim se ukáže, kam až může pokračovat blanenský fotbalový zázrak. „I kdyby to mělo být na jednu sezonu, ti kluci si to zaslouží. Stojí zato to vyzkoušet,“ dodává dnes už bývalý trenér Blanska Petr Vašíček.