Z Líšně šel strach, v posledních přípravných zápasech nasázela osm branek Bystrci a deset Hodonínu. Navíc ji trénuje zkušený Josef Mazura a je farmou Zbrojovky. Z jejího týmu také zasáhlo do zápasu pět hráčů. „Trenér nás připravil na to, že to bude spíš o bránění, naběhané jsme měli z přípravy také dost, myslím, že jsme obstáli na výbornou," uvedl gólman Blanska David Juran, který vychytal nulu v prvním poločase. Podle něj to byl zatím nejnáročnější zápas. Přesto jeho spoluhráči drželi s Líšní krok a Juran v bráně předvedl několik důležitých zákroků. I díky tomu skončil poločas bez branek.

Po přestávce pokračovala vyrovnaná bitva, ve které Blanenští neproměnili šance a rozhodčí ještě pro změnu neodpískal penaltu na Trtílka, kterého srazil ve vápně Čampa. O výsledku rozhodla situace ze 75. minuty, kdy volný Král nadvakrát překonal Švancaru.

Líšeň tak uhrála těsné vítězství 1:0. „V prvním poločase měli asi tři šance. Ve druhé půlce jsme byli i lepší, bohužel jsme nedali gól a ani se nekopala penalta po zákroku na Trtílka. Myslím, že remíza by byla spravedlivější," podotkl Juran. Pro blanenský tým je výsledek vzpruhou před blížící se jarní sezonou. „Hráli jsme aktivně, nezalezli jsme, vyšla nám taktika, soupeře jsme tím zaskočili. Škoda té branky čtvrt hodiny před koncem. Pro některé hráče to byla první zkušenost s takhle silným soupeřem, to je jedině dobře, sami si v takovém utkání ověří, jak na tom jsou," pochválil své svěřence blanenský trenér Michal Kugler.

Za Blansko už nastupují i ti, co byli zranění včetně klíčového hráče Davida Müllera. „Müller trénuje dva týdny, odehrál 66 minut a předvedl velice dobrý výkon. Až na Buchtu a Pokorného jsou všichni zdraví a já doufám, že to nezakřiknu, protože moc náhradníků nemáme," připomíná Kugler.

Generálku před začátkem divize odehraje Blansko v sobotu odpoledne s Moravskou Slavií Brno.

Bořitov měl hrát v sobotu utkání s rakouským Schönfeldem, za který nastupuje i Zdeněk Traxl. To se nakonec nehrálo. „Museli jsme to zrušit, půlka mužstva dostala chřipku, i na tréninku nás bylo jen osm. Snad se podaří domluvit zápas na další víkend," popsal trenér Bořitova Radek Sedláček.

Lipovec porazil minule Bořitov, teď se nenechal zaskočit ani Medlánkami, které jsou desáté ve skupině A I. B třídy.

První poločas byl vyrovnaný, po chybách v obraně vedly Medlánky 2:1. Postupně Lipovec převzal nad utkáním kontrolu. „Ve druhém poločase jsme už byli jasně lepší, hrálo se prakticky na jednu bránu, mohli jsme klidně vyhrát o dost větším rozdílem," uvedl starosta a hráč SK Sokol Lipovec Vojtěch Zouhar. Jeho tým čeká v přípravě ještě tento týden Černá Hora a 22. března pak generálka se Svratkou Brno.

Ráječko nastoupilo proti Žebětínu ve zdecimované sestavě, chyběl Maška, Daněk, Koutný, Bartoš, Líznar i Martin Sehnal. Stopera hrál v první půlce gólman Bednář, na posledních 25 minut dokonce naskočil na hřiště i trenér Petr Vašíček. „Bez ohledu na sestavu jsme měli využít tutovky. První poločas jsme odchodili, začali jsme hrát až po přestávce," zlobil se sportovní manažer Olympie Marek Bláha.

V sobotu ve dvě odpoledne by mělo Ráječko hrát s Boskovicemi. „Jednáme o tom, že bychom to sehráli na přírodní trávě, to by nám pomohlo vzhledem k začátku jara," poznamenal Bláha.

fotbal příprava

SK Líšeň – FK Blansko 1:0 (0:0)

Líšeň: Veselý – Čampa, Král, M. Drábek – Malík, Vejmělek (66. Bohuslav), Šumbera, Matoušek – Halaška, Čtvrtníček, Marković (66. Večeřa).

Blansko: Juran (46. Švancara) – Gromský, Šplíchal, Müller (66. Jarůšek), Šíp – Fousek, T. Zouhar – Doležel, Nečas, Chloupek (66. M. Zouhar) – Trtílek (81. R. Keprt).

Branka: 75. Král.

Diváků: 60.

Medlánky–Lipovec 2:3 (2:1)

Zouhar Michal, Hlaváček, Keprt Dan.

Ráječko–Žebětín 2:4 (0:2)

Vavřík, Sedlák.