Při té bídě mohou ještě Blanenští mluvit o velké porci štěstí. Jejich přímí soupeři v boji o záchranu totiž v minulém kole také pohořeli. Poslední Uherský Brod sice senzačně remizoval na hřišti Žďáru, ale Konice i Napajedla prohrály. „Dostali jsme v závěru poločasu hloupý gól a kluci si přestali věřit,“ řekl k porážce s Vrchovinou pro web blanenského fotbalového klubu trenér Michal Kugler.

Přitom jeho tým jel na hřiště hratelného soupeře. Vrchovina totiž před duelem z Blanskem nevyhrála šest kol. To Blansko čekalo na tři body již sedm zápasů. A byli to hosté, kdo zahrozil jako první. Po akci Bubeníčka a Jelínka se dostal před branku Farník, jenže jeho střelu gólman Vítek kryl. Další akci Blanska zakončil v 28. minutě Beneš nad. Vrchovinu poslal do vedení těsně před přestávkou Skalním, který zužitkoval přízemní centr z levé strany.

Blanenští pak nezachytili nástup soupeře ve druhé půli. První varování, střelu Komínka, ještě Švancara vyrazil, ale v 50. minutě už na umístěnou střelu Michala neměl – 2:0. V 61. minutě mohl snížit Klimeš, Vítek jeho petardu ze dvaceti metrů vyboxoval na roh.

Na druhé straně podržel několika zákroky svůj tým také gólman Švancara. Potřetí však lovil míč ze sítě osm minut před koncem, když po uličce Michala zakončil k tyči Buchta. „Vrchovina byla lepší než my. Snažili jsme se soupeři vyrovnat bojovností, což se nám dařilo. Kluci mají v hlavách sérii porážek, v této fázi soutěže se s tím hraje těžko,“ dodal Kugler.

V příštím kole hostí Blansko v sobotu Tasovice. Zápas začíná o půl páté odpoledne.

Vrchovina – Blansko 3:0 (1:0), 45. K. Skalník, 50. Michal, 82. Buchta

Farník (87. Bezděk), Beneš (81. Nečas) – Jelínek. ŽK: 57. Komínek, 78. Smetana, 90. Skalník – 32. Kolář. Diváků: 180. Blansko: Švancara – Bubeníček, Kolář, Pokoj, Šíp – Klimeš (70. Oulehla) – Doležel, Hájek, Farník (87. Bezděk), Beneš (81. Nečas) – Jelínek.
1. Hodonín 25 12 7 6 43:27 43
2. Pelhřimov 25 12 7 6 50:35 43
3. Vyškov 25 12 6 7 38:23 42
4. Otrokovice 25 13 3 9 44:33 42
5. Rosice 25 12 5 8 48:30 41
6. Třebíč 25 9 12 4 33:23 39
7. Žďár 25 10 7 8 48:33 37