Čtyři góly, dvě penalty, pět žlutých a jedna červená karta, zlomená noha. To není souhrnná bilance víkendových zápasů, ale statistiky ze sobotní třetiligové fotbalové bitvy mezi Blanskem a Olomouckou juniorkou. „První poločas byla leší Olomouc, ve druhé my, remíza je asi spravedlivá.“ zamyslel se po zápase trenér Blanska Petr Vašíček. „Remízu jako ztrátu neberu. Každý bod je z venku dobrý,“ doplnil ho jeho protějšek na olomoucké lavičce Augusty Chromý.

Vašíček poslal na trávník od začátku všechna tři útočná esa. Čejku se Sehnalem do útoku, Traxla na kraj zálohy. Posledně jmenovaní se mu odvěčili už ve třinácté minutě. Traxl vyslal do středu hřiště nádherný pas na Sehnala, ten jej v běhu zpracoval, utekl obráncům a mazácky poslal domácí do vedení.

To však byla v prvním pločase jediná úspěšná akce Blanska. O dvě minuty později si sice pohrála s hostující obranou trojka Traxl, Farník, Bednář, následnou Čejkovu střelu ale mladičký gólman hostů vyrazil.

Po něm se neprosadil se svým odvážným průnikem do vápna ani Bubeníček. Protiútok Olomouce zastavil domácí Šíp, který zůstal po souboji ležet na trávníku. Následný převoz do nemocnice a diagnóza zlomenina lýtkové kosti ukázala, že rozhodně nesimuloval. Za něj naskočil do obrany mladík Michal Beneš.

Hosté se po neplodných šancích Blanska dostali do tempa a zavřeli domácí na jejich polovině. Nekonečnou sérii rohových kopů uťal ke smůle domácího týmu Karaffa faulem ve vápně. Z penalty srovnal Javůrek. Olomouc nepolevila a dál zlobila domácí obranu. Po rychlém útoku hostí přišla tři minuty po prvním gólu fatální chyba.

Bubeníček si nerozuměl se Slaninou, a tak se nabídnutého míče ujal podruhé Javůrek a poslal jej do brány. V závěru poločasu se k pokusu o zakončení dostal ještě Traxl, Karaffa a nakonec Kleveta, jenže jejich střely byly trestuhodně nepřesné. „Hosté nás v první půli předčili v agresivitě i v rychlosti, díky tomu se dostávali do gólových šancí. Po poločase mohlo být hotovo,“ zlobil se po zápase trenér Vašíček.

Smolná penalta

Do druhé půli nastoupili Blanenští s preciznějším výkonem v obraně a agresívnější hrou. Výsledkem byly šance Klevety, Farníka a Bednáře. Domácí diváci se dočkali zaslouženého vyrovnání v 66. minutě. Na Traxlův roh si naskočil Kleveta a přes obránce poslal míč hlavou do sítě.O dvě minuty později fauloval Bubeníček, jenže namísto výhody přišlo pro hosty oslabení.

To zařídil olomoucký Nepožitek, který neudržel nervy na uzdě a strčil do Klevety. Za to byl odměněn červenou kartou. Za další tři minuty zastavila rychlou kombinaci Blanenských až ruka hostujícího obránce. Rozhodčí nařídil penaltu a tribuna už oslavovala vítěznou branku. Jenže Traxl v roli exekutora selhal, gólman vychytal i následnou dorážku Lazarova.

Po zbytek zápasu si domácí fotbalisté připravili ještě několik šancí se zbrklým koncem, větší tlak si však už díky svým nepřesným kombinacím a dobře hrajícím hostům nevytvořili.

„Podle mého jsme se nedokázali srovnat s terénem, který byl dost těžký a našim technickým záložníkům dělal problémy. Ale na to se samozřejmě nemůžeme vymlouvat. Blansko v určitých pasážích zápasu hrálo jednoduše a přímočaře dopředu, zatímco my kombinovali příliš krkolomně,“ uzavřel trenér Olomouce Augustyn Chromý. Zápasu přihlíželo skoro sedm stovek diváků.

FK Apos Blansko – Sigma Olomouc B 2:2 (1:2)

Branky: 13. Sehnal, 66. Kleveta – 34. z pen. a 37. Javůrek

Blansko: Slanina – Bubeníček, Filip, Karaffa, Šíp (25. Beneš) – Traxl, Kleveta, Farník ©, Bednář – Čejka (63. Lazarov), Sehnal

SK Sigma Olomouc B:

Šustr – Ulma, Bodeček, Komárek ©, Machalický – Nepožitek, Štětina, Hořava J. (74. Jančík), Javůrek – Doležal (82. Kučera), Petr

ŽK: Kleveta, Karaffa – Javůrek, Bodeček, Štětina

ČK: 68. Nepožitek

Diváků: 650