Přestože je Blansko nováček soutěže, nehodlají ho Bystrčtí podcenit. „Tým, který porazil Baník B a Mutěnice na jejich hřištích lze asi těžko podceňovat,“ připomíná trenér Bystrce Libor Danihelka jediné dvě výhry Blanska v MSFL.

Z Blanska odešel do Rájce před minulým zápasem kapitán Libor Němec. Fotbalisté však nečekaně vyhráli v Mutěnicích. Podle trenéra Vašíčka je zatím předčasné hodnotit, jaký vliv bude mít odchod nejzkušenějšího hráče Blanska na hru. „Poslední zápas jsme vyhráli, hráči měli za odměnu jeden trénink volno. Teď se ale budeme muset maximálně koncentrovat na zápas s Bystrcí,“ říká Vašíček a dodává, že zatím se jeho svěřencům dařilo hrát zodpovědně spíše venku než doma. „Góly dát umíme, musíme ale také ubránit soupeře,“ ví Vašíček.

Trenér Bystrce v Blansku nečeká snadné vítězství, taktiku nechce prozradit. „Záleží na vývoji zápasu. Vím, že si musíme dávat pozor na nejlepšího střelce soutěže, Sehnala. Ten je nebezpečný hlavně po standardních situacích, to si musíme ohlídat,“ říká Danihelka.

Zápas začíná v sobotu v půl čtvrté odpoledne na stadionu v ulici Údolní.