Oba týmy začaly letošní divizní ročník výhrami s těžkými soupeři. Blansko porazilo Rosice, které sestoupily ze třetí ligy, Bystrc si zase vychutnala vítězství v derby v Bohunicích. A obě mužstva vyhrála stejným poměrem 3:1.

Trenérovi Kuglerovi vyšel tah s posilou Přichystalem, který dal v utkání dvě branky. Ani Kuglerův vztah k Blansku ale nezmění jeho útočné pojetí fotbalu. „Blansku fandím, po zápase v Bohunicích jsme se já, Šíp, Marák, Sehnal a Doležel zajímali o to, jak hrálo Blansko," připouští Kugler. Nostalgie ho ovšem opouští ihned po vstupu na trávník. „Teď trénuji Bystrc a to je priorita. A v Bystrci každý čeká, že doma budeme vyhrávat," vysílá varování do tábora soupeře.

Tam zase varuje před falešným uspokojením kouč Hajský. „Buďme na zemi a nedělejme závěry z jednoho zápasu, který se také soupeři nemusel povést. Nebudeme teď jezdit všude pro body, jak si možná někdo myslí. Každý bod bude dobrý," brání se jako obvykle euforii Jiří Hajský. Ten pořád nemá kompletní útok a neví, jestli postaví jednoho nebo dva útočníky. Proti Rosicím sice na poslední minuty naskočil Hansl, který si prožil svých třicet sekund slávy a dorazil soupeře třetí brankou, ale stejně jako Pokorný není úplně fit. „Mluvili jsme spolu a musí se postupně zapracovat, aby zvládl celý zápas. Pokorný trénuje individuálně a pořád ho zlobí koleno. Přibude Hepp, který měl problémy s registračkou," rozebírá sestavu Hajský. A co říká na výhodu trenéra soupeře, který Blansko dobře zná? „Jedna věc je teorie, ale zápas hrají hráči na hřišti, rozhoduje aktuální forma, i když je samozřejmě lepší, když trenér soupeře zná. Ale teď už je tady z velké části jiný tým než za Michala Kuglera," upozorňuje Hajský.

Kugler tradičně nepodceňuje přípravu, ale na Blansko nehodlá měnit taktiku. „Vím, jak Blansko hrálo. Každý zápas je jiný a my se musíme dívat hlavně na sebe. Máme tady dost nových hráčů a potřebujeme se ještě sehrát," říká.

Blansko se s Bystrcí v mistrovských zápasech potkalo naposledy v sezoně 2010/11. V Bystrci na podzim vyhrálo 2:0. Na jaře pak doma prohrálo 0:4 a sestoupilo do krajského přeboru. Naposledy spolu týmy hrály v krajském poháru v Rudici, kdy Bystrc vyhrála 1:0.

Zápas začíná v neděli v půl páté odpoledne na stadionu Dosty. A jeden ze soupeřů nebo oba poprvé ztratí body. „Já doufám, že to odehrajeme se ctí, abychom se za náš výkon nemuseli stydět. A jestli z toho bude prohra, výhra nebo remíza, to se ukáže, to už je prostě sport," uzavírá Hajský.