„Myslím, že osm až devět přípravných zápasů stačí, tréninky jsou také důležité," říká v rozhovoru Kugler. Blansko je po podzimu v divizi D předposlední a na jaře je čeká boj o záchranu.

Začala vám docela zostra zimní příprava. Není to na hráče moc?

Nevím, v divizi je běžné čtyřikrát týdně trénovat, teď nejsou zápasy, takže trénujeme pětkrát.

Pomáhá vám i počasí?

Já mám rád teplejší zimy, tohle nám zatím vyhovuje. Bohužel tady chybí umělá tráva, takže je to trochu složité, hrajeme na písku, přecházíme z jednoho místa na druhé, ale o těch podmínkách jsem věděl, když jsem sem šel, takže si nechci stěžovat.

Platí to pořekadlo o cvičišti a bojišti? Tedy, že drsnější podmínky můžou tým pořádně prověřit?

Já si myslím, že ano. Navíc teď je počasí, které nám přeje a nikdo neví, jak bude při prvních jarních kolech, třeba ty terény budou ještě horší, než to, na čem trénujeme. Nechci hledat výmluvy. Nepotřebujeme se vymlouvat, ale zachránit divizi.

Jednou z nejvýraznějších posil by měl být Jan Doležel, který už v Blansku hrál.

Doležel už je v Blansku, doufám, že se to podaří dotáhnout. Může hrát na čtyřech postech, je to užitečný hráč, kterého už jsem vedl v Blansku i v Bystrci. Ostatní zkoušíme z okresních týmů. Marek Pernica z Vilémovic, Luboš Chloupek ze Svitávky, Marek Trávníček z Černé Hory. I když ten podle posledních zpráv dá přednost tomu, aby dodělal maturitu, takže asi nebude.

Šanci můžou dostat i mladíci Daniel a Radek Keprtovi.

To jsou šikovní hráči, uvidíme, jak se k tomu postaví. Starší Daniel je teď zraněný, mladší Radek předvádí zatím dobrou práci.

Říkal jste, že chcete zápasy zredukovat, teď máte deset zápasů vesměs s velice atraktivními soupeři. Jste spokojený?

Mně to pořád přijde moc deset zápasů, myslím, že stačí osm, devět, ještě to musíme probrat. Trénink je přece simulace zápasu, i tam se dívám, jak kdo hraje. A trenér musí předvídat podle jejich výkonu, kam se který hráč má šanci dostat.

Počítáte ještě s nějakými posilami?

Máme vyhlédnutého ještě jednoho stopera, snad to dopadne dobře. Taky Trtílek už s námi trénuje. Snad to bude stačit, počkáme, jak to bude vypadat. Kluci si to chtějí uhrát sami, mají nadšení a já jim věřím. Další věc je, že můžou přijít zranění. První zápasy nám ukážou víc.

Nebojíte se případných debaklů se silnými soupeři? Tým byl na podzim i v psychické krizi, nemůžou výsledky hráče ještě víc zdeptat?

Když budou hrát aktivně a útočně, můžou samozřejmě dostat víc gólů, ale taky překvapit favorita. Jde o přípravu, po výhře jim samozřejmě poplácám po zádech, ale po prohře z toho nebudu dělat tragédii. Je dobře, když vyhrajeme, ale hlavní je, aby se nikdo nezranil a abychom vyzkoušeli hráče.

Bude taková sestava stačit na záchranu divize?

To je relativní. Vloni v Bystrci jsme byli dobře připravení, po podzimu jsme měli 21 bodů, kvalitní hráče, pak přišla zranění a nakonec jsme sestoupili. Je to nevyzpytatelné.

Asi se od vás nedá čekat nějaký opatrný styl…

Takhle to neumím. Chci hrát agresívní útočný fotbal, to by muselo jít o nějaké poslední utkání v sezoně nebo o mimořádně důležitý zápas.

Přípravu v Blansku nastoupil i Marek Pernica, který už tady hrál ve vyšších soutěžích, ale poslední sezony střílí góly za Vilémovice v okresním přeboru. Jak se vám jeví?

Trénuje poctivě, má zkušenosti, jsme na sebe zvyklí, určitě by to byl platnTrenér ý hráč. Uvidíme, jak dopadne jednání mezi kluby.

A Radim Bubeníček, který byl dlouho kvůli zdravotním problémům mimo hru?

Vypadá to dobře, žádné úlevy v tréninku nemá, ale nechci to zakřiknout, to zranění bylo vážné. Zraněný je teď Müller, ale snad bude také v pořádku.