„Jsem přesvědčený, že teď prověříme Blanensko, zda taky umí bránit. Rozhodně není nic ztracené, jdeme se porvat o postup. Šance vidím tak šedesát procent pro Blanensko, čtyřicet pro nás. Taky záleží, jestli hosté přijedou v sestavě i s Janem Koudelkou. Snad to tak bude,“ vyhlížel plzeňský kouč Tomáš Bochníček dramatickou bitvu o postup.

Jeho blanenský protějšek slibuje silnou sestavu i na západ Čech. „Budeme mít silný mančaft. Samozřejmě máme jedno vítězství a stačí nám i remíza k postupu, ale na to nebudeme spoléhat, chceme rozhodnout už v normální hrací době, abychom náhodou nedostali ke konci nějaký zbytečný gól,“ podotkl blanenský kouč Petr Dolníček.

Pokud v odvetě na hřišti v Chotěšově zvítězí domácí Plzeň, dojde na prodloužení, případně na pokutové kopy. „Herně jsme mnohem líp připravení než na první utkání. S odstupem času hodnotím úvodní čtvrtfinále jako skvělou práci kluků, s nimiž jsme tam jeli. Zápas splnil účel v tom, abychom natrénovali dobré bránění, proto jsme neotevírali utkání až do konce, potřebovali jsme se naučit posouvání,“ vysvětlil Bochníček.

Jihomoravané očekávají, že venku je čeká těžší prověrka schopností. „Plzeň k nám přijela v okleštěné sestavě. Teď nastoupí úplně jiný mančaft. U nás jen bránila, teď bude utkání vyrovnanější a očekáváme, že Plzeň bude nebezpečnější,“ doplnil Dolníček.