V konečné tabulce Blanensko ztratilo bod na mistrovské Brno. „Převažují pozitiva, ale z druhé strany je škoda, když pouze dvakrát za rok prohrajeme, z toho jednou po penaltách s Brnem, že skončíme druzí, protože v předchozích třech ročnících by počet bodů suverénně stačil na první místo. Dívám se na to tak, že tady byl někdo lepší, klobouk dolů před Brnem, jak to zvládlo. Potom, co doma prohrálo s námi, mělo těžký zápas v Jihlavě, vyhrálo a stejně tak s Olomoucí, zasloužilo si to. Převládá u nás spokojenost, je to poprvé, co jsme se dostali na bednu a skončili druzí. Dali jsme signál k tomu, že do dalších let je s námi potřeba počítat,“ uvedl blanenský kapitán Ondřej Paděra.

Pokud by Brno v posledním utkání zaváhalo, mohlo se Blanensko ještě radovat z titulu, jenže v pořadí už se nic neměnilo. „Samozřejmě jsem říkal, že poslední krok bývá nejtěžší, že Brno možná může ztratit. Trochu jsem doufal, ale moc jsme nevěřil, protože jsem věděl, že Brno má obrovskou kvalitu, že si zápas doma s Olomoucí pohlídá. Takže pro mě není vůbec překvapení, že vyhrálo. Při našem zápase jsem informace z Brna neměl, soustředil jsem se, abychom zvládli utkání s Jihlavou, a výsledek z Brna jsem se dozvěděl až po zápase,“ sdělil blanenský útočník, který se s padesáti góly stal počtvrté za sebou nejlepším střelcem soutěže.

Ilustrační foto.
Fotbalové postupy a sestupy v kraji a v okrese

Blanensko přitom v posledním utkání mělo s Jihlavou co dělat, hosté po třech brankách Richarda Svobody vedli 3:0. „Přijeli jsme v malém počtu a chtěli hrát odzadu na brejky. První poločas se nám to dařilo, ale pak jsme měli síly už jen dopředu, dozadu ne. Domácí nám mohli dát snad dvacet gólů, vytvořili si šance, gólman nás podržel. Chodili do přečíslení a nestíhali jsme,“ uznal Svoboda, český reprezentační útočník do 21 let.

Po přestávce Blanensko ukázalo sílu, obrat řídil šestigólový Paděra. „Měli jsme problém se začátkem utkání doma už s Pardubicemi, taky jsme nezachytili úvod, zlomili jsme to až ve druhé půlce a tohle bylo dost podobné střetnutí. Jihlava sice přijela jen v šesti lidech s brankářem, ale s kvalitními hráči. Po našich chybách jsme je pustili do brejků a dobře to vždycky vyřešili. Dostali jsme se do stavu, kdy jsme prohrávali 0:3. Podařilo se nám naštěstí dát do poločasu na 1:3, takže jsme věděli, že se dá se zápasem něco udělat. Ve druhé půlce jsme vstřelili rychle na 3:2 a už to tam začalo padat, nakonec z toho byl takový výsledek. Zápas jsme zvládli a jsme rádi, že jsme sezonu takhle dohráli,“ těšilo mistra světa i Evropy Paděru.

David Krška (uprostřed) diriguje hru Blanenska.
Blanensko končí sezonu s Jihlavou a doufá v klopýtnutí lídra

Jihlava zakončila ročník na páté příčce bod za Mostem. „Myslím, že to bylo dobré. Docela jsme se scházeli, zahráli si, některé zápasy jsme mohli uhrát líp, ale některé jsme zase dokázali obrátit až nemožně. Příští sezonu určitě chceme skončit do třetího místa,“ vzkázal za spoluhráče Svoboda.

Jedenadvacetiletý talent obsadil za Paděrou a blanenským tvůrcem hry Davidem Krškou třetí příčku v tabulce produktivity celostátní soutěže, když mu na 22 gólů a 10 asistencí stačilo pouze 11 střetnutí. „Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, když si však vzpomenu na svůj první zápas, je to o dost lepší,“ usmál se Svoboda.

Blanensko – Jihlava 10:3 (1:3)
Branky a nahrávky: 27. Paděra (Koudelka), 30. Koudelka (Minx), 32. Rus (Minx), 41. Paděra (Havlíček), 46. Havlíček (Koudelka), 50. Paděra (Minx), 51. Paděra (Koudelka), 52. Paděra (Koudelka), 55. Minx (Havlíček), 60. Paděra (Koudelka) – 3. Svoboda (Pernička), 7. Svoboda, 15. Svoboda (Chramosta). Rozhodčí: Vafka – Stria. ŽK: Hloch, Sedlák, Koudelka – Pernička. Diváci: 200.
Blanensko: David Novotný – Jakub Sedlák, Pavel Hloch, Zdeněk Fladr, Jan Minx, Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Filip Studený, Aleš Rus, Jan Stara, Jan Havlíček.
Jihlava: Lukáš Konrád – Jan Chramosta, Filip Dvořáček, Richard Svoboda, Marek Pernička, Martin Mareš, Jan Žila.