V Lysicích svaz pořádal již pátý závěrečný galavečer. Vyhodnotili zde všechny soutěže, vyhlásili nejlepší hráče a další zajímavé kategorie. Nejlepším fotbalistou roku byl zvolen Jan Koudelka.

Podle Dolníčkova hodnocení proběhly všechny letošní soutěže hladce. „V letošní sezoně jsme neměli nějaké větší problémy. Jsem rád, že se vžilo pravidlo, když brankáři už nevyhazují od branky, ale vykopávají. Jen občas se vyskytly nesrovnalosti s udělováním takzvaného žolíka, ale také to si nějak sedlo a věřím, že příští rok už problémy nebudou. Mistrem je letos Viktoria Suchý a určitě zaslouženě, protože měla velice dobře poskládaný tým a několik jejich hráčů klidně mohlo získat titul fotbalisty roku. V nominaci byli tři. K úspěchům malého fotbalu na Blanensku  počítáme i tituly mistrů světa, které s národním mužstvem v Tunisu získali Ondra Paděra a Honza Koudelka. A samozřejmě musím vyzvednout i vedení pivovaru Černá Hora v Superlize po podzimní části,“ hodnotil rok předseda svazu.

Ten potvrzuje, že podíl na zlatu z mistrovství světa i průběžné pořadí v Superlize jsou zejména pro mladé fotbalisty z Blanenska velkou motivací. „Zájem o malý fotbal se zvětšuje. Kluci vidí, že to jejich kamarádi někam dotáhli, a že se i z malého fotbalu mohou dostat hodně vysoko. Třeba Honza Koudelka má teď nabídku z profesionálního klubu z Ameriky. A to je velký vzor a velká motivace,“ zdůraznil Zdeněk Dolníček.

Jakousi mezistanicí k takové „metě“ může být právě blanenská reprezentace v nejvyšší soutěži v malém fotbalu – Superlize. Okresní svazový šéf je zároveň vedoucím týmu, který by mohl dosáhnout historického úspěchu.

Superliga má letos na pořadu třetí ročník. V premiéře byli Blanenští čtvrtí, loni šestí. Letos je tabulka sice velice vyrovnaná, ale blanenská výchozí pozice pro jaro je lepší než v předchozích letech. „Letos jsme nastupovali do sezony s omlazeným mužstvem. Cíl byl spíše takový, aby si kluci superligu osahali, zažili jiný styl hry, než se hraje v nižších soutěžích. Superliga je opravdu jiná soutěž. Myslím, že se celkem podařilo zabudovat mladé hráče do mužstva. Naše vedení nepřeceňujeme. Víme, že to budeme mít těžké, že nás soupeři už mají víc přečtené a že nás budou víc honit. Proto si myslím, že když skončíme do třetího místa, tak budeme spokojení,“ naznačil Dolníček.

Trenérem podzimního superligového lídra je Petr Dolníček, asistenty Jiří Blažek a Jan Havlíček. Všichni hráči mají kořeny na Blanensku, přičemž základní osu tvoří brankář Jakub Klimeš a v poli Zdeněk Fládr, Jan Havlíček, Ondřej Paděra, Jan Koudelka a Adam Širůček. „Pod výsledkem je samozřejmě podepsána práce celého týmu. Pro odvetnou část by měl základ zůstat pohromadě a zase chceme doplňovat mužstvo mladými hráči. Takže pokud se nám vyhnou zranění a podobné problémy, bude pro celý okresní malý fotbal superligové jaro opravdu velkou výzvou,“ zdůraznil Zdeněk Dolníček.

Výsledky anket:
Družstva - vítězové jednotlivých soutěží - 1. liga: SK Viktoria Suchý. 2. liga: FC Alupo Dolní Lhota. 3. liga: KMK Újezd u Kunštátu. 4. liga: FC Microtex Lomnice. 5. liga: FC Sebranice 2002. Základní soutěž: Hřebci Ludíkov.
Okresní pohár: M.K. Louka.
Veteráni – 1. liga: SK Viktoria Suchý. 2. liga: Old Boys Vranová.
Cena Fair-play: Arsenal Lomnice – mj. za to, že opakovaně (i v minulých ročnících) po nařízeném sporném pokutovém kopu v jejich prospěch záměrně pokutový neproměnili.
Událost roku 2017 – Jan Koudelka & Ondřej Paděra – zisk titulu mistrů světa v Tunisu.
Nejlepší rozhodčí: Pavel Filka.
Nejlepší brankář: David Novotný (V. Suchý).
Nejlepší střelec Veteránské ligy: Radek Zvéška (Old Boys Vranová)
Nejlepší střelec ligy: Ondřej Paděra (Sokol Sadros Boskovice – 81 gólů).
Objev roku (hráč do 21 let): Ladislav Zápotočný (FFK Kobra Blansko).
Veterán roku: Vlastimil Vaníček (Fešáci Černá Hora).
Fotbalista roku: Jan Koudelka.
Zvláštní ocenění: FC Seňoritky Černá Hora – za příkladnou reprezentaci Svazu malého fotbalu Blanensko v Brněnské lize žen. Po podzimní části sezony jsou na 3. místě.