Sobotní zápas divizního Vyškova s Blanskem na Líšeň Cupu zatím ještě nikdo nezrušil. Ale pokud se potvrdí předpověď meteorologů o dvacetistupňových mrazech, není co řešit. „Na zápas jsme zatím nachystaní. V minus dvaceti se ale určitě hrát nebude,“ řekl trenér Blanska Michal Kugler. Sobotní zápasy boskovického turnaje Dahepo Cup Boskovice-Blansko dorost a Kunštát-Bořitov jsou zrušeny. Stejně tak sobotní duel Slatiny a Rájce-Jestřebí. Na Líšeň Cupu B si dá v neděli pauzu i Ráječko. Mělo hrát s dorostem Líšně.

Nejvíce přípravných zápasů zatím odehrálo Blansko, které je v krajském přeboru páté. V prvním kole Líšeň Cupu prohrálo 0:4 s divizní Bystrcí. Pak v přáteláku porazilo 3:2 třetiligové Rosice a remizovalo 1:1 v Bohunicích. Kdyby rozhodčí uznali regulérní Crhákův gól, mohla jedenáctka kouče Kuglera vyhrát. Kvůli mrazu už Blansko na Líšeň Cupu stálo v minulém kole. Zápas s Rousínovem byl odložen. „V neděli máme ještě v plánu zápas v Brně na Janouškově s Miroslaví, která hraje v I. A třídě. Ale v tuto chvíli opravdu nemůžu říct, jestli se zápas neodloží,“ dodal Kugler s tím, že v sestavě dále testuje kanonýra Crháka z Drnovic a obránce Mašku z Ráječka. Vedení blanenského klubu jedná o jejich příchodu.

Dahepo Cup zamrzl

Boskovice v přípravě ještě neodehrály ani jeden zápas. Po vzájemné dohodě trenérů zrušily sobotní zápas Dahepo Cupu se starším dorostem Blanska. „Zápas odehrajeme v týdnu, až nebude tolik mrznout. Myslím, že je to dobré řešení. V těch mrazech by šlo o zdraví,“ řekl lodivod blanenského týmu starších dorostenců Jiří Pokoj. „Několik hráčů je nemocných a také Blansko chtělo radši kvůli počasí odehrát zápas jindy. Takže se nám to docela hodí. Přípravu nám tento výpadek nenaruší. Ve středu máme první přátelák z týmem z Prostějovska,“ dodal trenér Boskovic Jiří Vorlický. Na Dahepo Cupu tak budou mít domácí Boskovice premiéru až osmnáctého února proti dvojnásobnému vítězi, Kuřimi.

Fanoušci přijdou v sobotu na Dahepo Cupu také o regionální derby Kunštátu s Bořitovem. „Bořitov měl problémy se sestavou, tak jsme derby odložili. Utkání odehrajeme těsně před startem mistrovských zápasů. Bude to pro nás taková generálka,“ upřesnil kouč Kunštátu Petr Loukota. Kunštát už má jeden přípravný zápas za sebou. Remizoval 1:1 s Chlumcem nad Cidlinou.

Bez Záleského hlášek

V Brně v areálu VUT se měl hrát v sobotu na tamní umělé trávě pikantní zápas. Mezi Slatinou, kterou vede bývalý excentrický kouč Rájce Jiří Záleský, a právě Rájcem. Zápas fanoušci v sobotu bohužel neuvidí. „S trenérem Záleským jsme se shodli, že kvůli mrazu nebudeme riskovat zdraví hráčů. Na náhradním termínu jsme se zatím nedomluvili,“ hlásil trenér Rájce Jaroslav Málek.

V prvním přípravném utkání porazil jeho tým Chlumec nad Cidlinou. Jeden gól dal kanonýr Čepa a dva Vágner. „Lukáš Vágner z Lipovce u nás bude hostovat půl roku. Už je to dojednáno. Zkoušíme také Aleše Petržela ze Sloupu. Dával tam branky a má zájem u nás hrát. Záleží ale na dohodě klubů. Ve Sloupu hostuje z Rozstání,“ poznamenal Málek na adresu hráče, který skončil v anketě Fotbalista okresu Blansko 2011 na sedmém místě. Další přípravný zápas sehraje Rájec až osmnáctého února proti Kunštátu.

Ráječko odstartovalo minulý víkend v béčkové skupině Líšeň Cupu famózně. Bosonohy převálcovala Olympia 5:1, když čtyři góly vstřelil útočník Martin Sehnal. Ten však, stejně jako jeho spoluhráči, může o víkendu v klidu a v teple popíjet grog. Nedělní utkání Ráječka s juniory Líšně totiž oba týmy odvolaly. „Ani my ani Líšeň nejsme kompletní. Navíc v tom mrazu by se stejně hrát nedalo. Utkání odehrajeme v náhradním termínu někdy ve všední den,“ řekl trenér Olympie Ráječko Lubomír Zapletal.

Fotbal, příprava muži
so 11. 2. Vyškov – Blansko (13.00), Líšeň Cup muži, hř. UT Líšeň
ne 12. 2. Miroslav – Blansko (10.30), příprava muži, hř. UT ul. Janouškova Brno