Blanensko zatím třikrát vyhrálo, naposledy přejelo Most 8:1. „Most sice přijel jen s pěti hráči do pole, ale dokud měli síly, nehráli vůbec špatně. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, postupně jsme však přebrali iniciativu,“ vracel se k utkání blanenský kouč Petr Dolníček.
Teď jeho svěřence čeká plzeňský nováček. „Sezonu jsme rozjeli dobře. Doufám, že naše tažení bude pokračovat i v Plzni, i když předpokládám, že to tam nebude nijak lehké,“ podotkl trenér Jihomoravanů.

Průběžně sedmá Plzeň v minulém kole utržila krutý debakl 0:14 v Brně, kam přijela v oslabené sestavě. „Bohužel zatím nemáme tak silnou členskou základnu, abychom mohli bez problémů pokrýt venkovní zápasy, které se kryjí našim hráčům s velkým fotbalem. S růstem našeho oblastního svazu se to bude zlepšovat a věřím, že podobné výsledky už nezažijeme,“ prohlásil Jan Pinkava, jeden ze zakladatelů Plzeňského malého fotbalu a nyní člen grémia Superligy malého fotbalu.

V předchozím domácím utkání však Západočeši zaskočili Pardubice, které zdolali 2:1. „V zápase s Pardubicemi jsme si ověřili, že se dá hrát s každým týmem. Klukům to jistě dodá sebevědomí, ale zároveň zůstáváme nohama na zemi. Založili jsme oblastní svaz teprve před rokem a je pro nás velmi obtížné se vyrovnat svazům, které již mají vybudovanou velkou členskou základnu,“ upozornil Pinkava.

Nový celek v Superlize malého fotbalu představuje pro každého soupeře značnou neznámou. „Plzeň je nové mužstvo. Moc o něm nevíme. Jeho výsledky jsou jako na houpačce, takže se necháme překvapit, s čím na nás vyrukuje,“ sdělil Dolníček.

Naopak jeho svěřenci už si v celostátní soutěži vybudovali renomé. „Blanensko jsem měl možnost vidět několikrát v televizi nebo na vlastní oči a vůbec mě nepřekvapuje, že je zatím bez ztráty bodu. Bude to velmi těžký zápas,“ pravil plzeňský funkcionář, na jehož tým čeká protivník v čele se světovými i evropskými šampiony Ondřejem Paděrou a Janem Koudelkou. „Uvědomujeme si, že jsou to nadstandardní fotbalisté, ale nemyslím si, že se na ně budeme speciálně připravovat,“ uvažoval Pinkava.