Bylo by totiž první, kdo by letos obral Hlučín doma o body. „Nikdy nikam nejedeme s poraženeckou náladou,“ burcuje před zápasem trenér Blanska Petr Vašíček.

Hlučín Blansko už letos jednou porazil v prvním kole. Blansko v domácím zápase vedlo 1:0 po trefě Šípa, ale Hlučín góly Prokeše a kapitána Meleckého v rozmezí jedné minuty otočil skóre a výhru už si pohlídal. Hlučínští jsou jasnými favortiy, přesto jejich trenér Petr Samec Blansko nepodceňuje. „Blansko má na třetí ligu velice slušný tým, myslím, že mohli být v tabulce i výš. Je silné směrem dopředu. Musíme si dát pozor na Sehnala, Pšikala i Bednáře,“ ukazuje Samec znalosti o soupeřově týmu. Vzápětí však dodává, že výhra je pro Hlučín prakticky povinnost. „Nám velí postavení v tabulce i aktuální forma vyhrát,“ dodává.

Také statistiky hovoří jasnou řečí, Hlučín má doma bilanci sedm zápasů a sedm výher. „Nám je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku, myslím, že kluci to už pochopili. Nejsou tady padesátitisícové návštěvy, aby to zápas nějak výrazně ovlivňovalo,“ relativizuje bilanci trenér Samec. Trenér Vašíček ví, že uhrát alespoň bod s Hlučínem bude velice těžké. „Všechny týmy tam jedou se zajištěnou obranou, Hlučín doma vyhrává těsnými rozdíly. Budeme se snažit o to samé a číhat na rychlé protiútoky,“ uzavírá Vašíček.