„Jméno ještě neřeknu, smlouvy bychom měli podepsat v lednu,“ uvedl. Každopádně by to znamenalo, že trenér Kugler udrží a snad i posílí tým pro jarní část soutěže a může bojovat o návrat do divize.

Podle zpráv z vašeho klubu jste sehnal pro klub sponzora?
Ano, jde o dlouhodobou spolupráci, má zájem o to, aby se tady hrála minimálně divize a klub měl odpovídající zázemí.

Je to už jisté? Můžete jmenovat?
Jsme domluvení, je to na devadesát devět procent. Ale smlouvy budeme podepisovat až v lednu, takže zatím nechci prozrazovat žádná jména. Jde o mé kolegy.

Je to sponzor z regionu?
Ano, jde o regionální firmu, která má zájem na rozvoji blanenského fotbalu.

Prioritou pro jarní část sezony tedy bude postup do divize?
Ano, budeme se snažit o postup.

Co říkáte na kritiku jednostranné podpory A týmu na úkor koncepčního rozvoje práce s mládeží?
Ale práce s mládeží, to je moje priorita, v Blansku máme skvělé dorosty i žáky a přípravky, proto jsem do klubu před rokem a půl vstupoval. Samozřejmě se nechceme zaměřit pouze na A tým. Sponzor kývl na zachování současné struktury, nebudou žádné personální změny.

Není tedy lepší jít cestou Boskovic, tedy upozadit na pár let ambice týmu mužů a vypracovat kvalitní systém koncepční práce s mládežnický­mi týmy?
Ale vždyť přece i ti nejmenší by měli mít nějaké ambice a vzor, kam se chtějí dostat. Navíc si myslím, že město jako Blansko by si aspoň divizi zasloužilo, už když to porovnáte třeba s menšími obcemi, které hrají krajský přebor.

Nedaleko máte příklad Rájce-Jestřebí, který málem skončil na penězích a slabé hráčské základně. Další argument pro investice do vlastních hráčů a mládeže namísto nákupu hráčů a postupu A týmu…
To je dnes bohužel osud všech sportů, záleží na penězích, které se těžko shánějí. V Rájci se možná na fotbale mělo víc podílet město, je to přeci jen i jeho vizitka. Ale snad to tam dají dohromady a udrží to. I Blansko bylo v podobné situaci, kdy jsme to chtěli málem rozpustit. Věřím, že to nás v nejbližší době nepotká.

Chcete v klubu zavést také novou funkci sportovního manažera. Proč?
Ano, dělal by to pan Jedinák. Fungoval by jako taková spojka mezi mnou, Prahou, klubem a sponzorem.

Podle vašich slov zadarmo. To jde?
Jde to, pana Jedináka znám patnáct let, intenzívně se věnoval fotbalu v Lažánkách, ale zbyl tam na to skoro sám. A není to člověk, který by se tímhle musel živit. A já sám taky dělám spoustu činností zadarmo, nepřijde mi to tak neobvyklé.

Co na všechny změny říkají další členové výboru? Jste ve shodě?
Já doufám, že ano. Na poslední schůzi nebyli všichni, ale zatím nevím, že by byl někdo proti. Uvidíme ještě na dalších setkáních.

Trenér Kugler má vaši důvěru?
Ano, určitě má moji důvěru. Chtěl bych, aby pokračoval v práci a připravil tým na jarní boje o postup.

Neuvažoval jste o nějakém podobném projektu pro mládež, jako má třeba Jiří Vorlický, který se zaměřuje na fair play a výchovu mládeže k poctivému přístupu k fotbal i k životu?
Pohyboval jsem se ve sportu i na vyšších úrovních, třeba v dostizích nebo basketbalu, a vím, jak je fair play důležitá. Také si nedělám iluze o nejvyšších fotbalových soutěžích, ale myslím, že tyhle problémy se netýkají tolik fotbalů od divize níž, aspoň jak jsem to poznal tady v Blansku.

Je nějaký posun v projektu umělé trávy?
Tlačíme na město, které by mělo podat žádost, sám jednám přes rok na ministerstvu školství, vidím to optimisticky.

Konkrétní termín nebo částka ale není?
Ne, já doufám, že realizace by mohla začít v příštím roce. Intenzívně jednáme s panem Crhou.

Takže je to teď na městě?
Jsou dvě možnosti, buď podá žádost město, nebo naše občanské sdružení. Při této druhé variantě by město muselo převést pozemky, které se toho týkají, zpátky na sdružení. A tahle varianta je zřejmě i průchodnější.

Nabízí se také změna názvu klubu.
Ano, rádi bychom se domluvili na nějaký obecnější název, třeba FK Blansko. Nemám rád, když v názvu klubu figuruje jméno firmy. Všechny případné změny jsou pak administrativně složité.