Pošmourné počasí provázelo druhý víkend fotbalového turnaje Artézia cup v Boskovicích. Z okresních celků vyhrálo pouze Blansko, které předvedlo ve druhé půli dokonalý obrat utkání. Boskovice měly střeleckou smůlu a podlehly Moravské Třebové, Rájec-Jestřebí zůstává po boji s Protivanovem bez výhry.

Rájec-Jestřebí - Protivanov 0:1 (0:0). Večeřa.
Rájec prohrál i druhý zápas, opět těsným rozdílem o gól. Ve vyrovnaném utkání měli nakonec více štěstí hráči Protivanova. Po zákroku Klusáka na hranici šestnáctky odpískal rozhodčí penaltu a Večeřa se nemýlil. „Kontakt tam byl, rozhodčí to mohl i nemusel odpískat,“ řekl k penaltovému zákroku gólman Rájce-Jestřebí Radim Polák.

Utkání bylo poznamenáno řadou nepřesností, hra se přelévala ze strany na stranu. Ráječtí hráči se nedokázali prosadit v zakončení, jejich marnou snahu dokumentoval Holý, který v gólové šanci volil namísto střely přihrávku. „Na hráčích obou mužstev bylo vidět, že jim občas míč trochu překáží. Celý měsíc hlavně běháme, ještě to není ono,“ uvedl brankář Polák.

Rájec zůstává po dvou kolech bez bodu o skóre na předposledním místě. Protivanov si z Boskovic odvezl druhou výhru i skupinku mimořádně primitivních fanoušků.

Blansko - Jesenec 5:1 (0:1). Němec 2, Čejka, Přikryl, Bednář - Klicpera.
Blansko nastoupilo se sestavou složenou převážně z dorostenců a hráčů, kteří nenastupují pravidelně za A tým. Jesenec toho beze zbytku využil. Po čtvrthodině hry rozehrávali hosté z Olomouckého kraje standardní situaci, z které Klicpera hlavou zařídil jediný gól první půle. Po přestávce za Blansko nastoupili ostřílení hráči základní sestavy včetně brankářské jedničky Slaniny a soupeřovi nastříleli pět gólů. „Jednoznačně jsme je přehrávali,“ řekl kapitán a úspěšný exekutor dvou pokutových kopů Libor Němec.Trenér protočením devatenácti fotbalistů potvrdil, že stejně jako ostatní týmy bere boskovický turnaj hlavně jako zimní přípravu a dobrou možnost vyzkoušet různé hráče. Blansko je po dvou kolech třetí, ale jeho hráče čekají i další přípravné zápasy, je tedy otázkou, nakolik do bojů o trumf v turnaji zasáhne nejsilnější sestava.

Boskovice - Mor. Třebová 0:3 (0:2). Šatník, Holý, Kudýn.
Domácí mužstvo po výhře nad Rájcem-Jestřebí nestačilo na desátý celek krajského přeboru Pardubického kraje. Jednoznačný výsledek však neodráží předvedenou hru. „Soupeř měl tři šance a dal tři góly, my jsme jich měli šest,“ řekl po prohraném zápase trenér Boskovic Rostislav Václavíček.
Boskovičtí hráči se tlačili do šancí, ale chybělo jim štěstí. Havlíček ve vyložených šancích trefoval buď tyč, nebo gólmana. Kouče Boskovic však víc než neproměněné šance a prohraný zápas zlobila obranná řada.

„Samozřejmě chci vyhrávat i tyhle zápasy, ale je to příprava, točíme různé hráče. Stále se seznamuji s mužstvem. Co mně vadí, je to, že jsme góly dostali po hrubých chybách v obraně. To by se nemělo stávat, a určitě ne zkušeným hráčům,“ dodal Václavíček. Pořadatelskému týmu patří momentálně páté místo.