„Nic se nemění, název hlavního turnaje je letos O pohár města Boskovice – Artézia Cup,“ říká za pořadatele Milan Strya. Druhý turnaj Dahepo Cup tvoří jako i v minulých ročnících týmy z okresních soutěží doplněné boskovickým dorostem a Olešnicí, která hraje I. B.

V Artézia Cupu je stejné složení jako v minulém ročníku. Pouze Lipovec, který skončil v minulém ročníku poslední, nahradil druhý tým Boskovic, kde budou také hráči A týmu spolu s dorostenci, kteří přecházejí do mužů. Trenér Vorlický tak naplňuje filosofii o koncepční práci s vlastními odchovanci. Samostatný tým dorostu totiž ještě bude hrát v B skupině. Dva boskovické týmy doplní ještě aktuálně čtrnáctý celek krajského přeboru Kuřim, která loni vyhrála, Blansko, jehož A tým se bude zřejmě soustředit na kvalitněji obsazený turnaj v Líšni, třetí celek krajského přeboru Pardubicka Svitavy, vedoucí tým I. B, skupiny B Březová a Kunštát. Ten loni na Artézii překvapil. Tým kouče Loukoty z I. B porazil Blansko v silné sestavě i vítěznou Kuřim a s Boskovicemi remizoval. „Loni se nám přípravné zápasy se silnějšími soupeři osvědčily, takže jsme se přihlásili znovu,“ říká trenér Kunštátu Petr Loukota. Jeho tým si vedl v podzimní části I. B, skupiny A nejlépe z pětice z Blanenska.

Určitě lepší dojem bude chtít zanechat A tým Boskovic. Loni byl pasován do role jasného favorita a ještě v posledním zápase hrál o celkové vítězství, díky prohře právě s Kuřimí ale skončil nakonec pátý. Ambiciózní bude tradičně i Březová, která hraje o postup do vyšší krajské soutěže a loni ještě těsně před koncem turnaj vedla.

Turnaj začnou v sobotu ve dvě odpoledne domácí Boskovice proti Svitavám, po nich bude hrát druhý boskovický tým s Březovou. V neděli pak proti sobě nastoupí Blansko a Kuřim.

V sobotu dopoledne začíná také „béčkový“ Dahepo Cup dopoledním zápasem Letovic s Olešnicí. Právě Olešnice by měla být papírově největším favoritem. Jenže tým trenéra Peši je v krizi, po podzimu je v tabulce I. B skupiny A na předposledním místě. V boskovickém turnaji určitě bude chtít zlepšit hlavně střeleckou potenci, Olešničtí totiž za podzim nastříleli méně branek než nejlepší střelec soutěže. Z týmů z okresního přeboru patří určitě k největším favoritům Lipovec, který po sestupu z I. B vede o dva body soutěž před Letovicemi. Z nejvyšší okresní soutěže doplní tyto týmy ještě Kořenec a Drnovice a zatím jednoznačný kandidát na sestup do třetí třídy, Vavřinec, který na podzim ani jednou nevyhrál a s jedním bodem uzavírá tabulku. Naopak po postupu do okresního přeboru pošilhává druhý tým třetí třídy, Lipůvka. Sestavu doplňuje Benešov, který vede se čtyřbodovým náskokem nejnižší soutěž, a tým staršího dorostu Boskovic, jenž hraje krajský přebor.

Oba turnaje se hrají souběžně a končí posledními zápasy v neděli 6. března.

6. ročník zimního turnaje O pohár města Boskovice –ARTÉZIA CUP

sobota 22. 1. 2011

14.00 Boskovice A – Svitavy
16.00 Boskovice B – Březová
neděle 23. 1. 2011
10.00 Blansko–Kuřim

4. ročník -zimní turnaj sk. B DAHEPO CUP 2011


sobota 22. 1. 2011

10:00 Letovice–Olešnice
12.00 Benešov–Lipůvka
neděle 23. 1. 2011
12.00 Kořenec-Drnovice
14:00 Boskovice dor.- Vavřinec