Druhý tým soutěže remizoval a ztratil tak šanci dotáhnout vedoucí Blansko a pětigólový náskok v nastaveném čase skýtal dostatečný klid. Právě výhra Blanska v kombinaci s prohrou nebo remízou Dědic zaručovala už tři kola před koncem první místo. Blanenský fotbal se tak po desetileté pauze vrátil do divize.
„Je to skvělé, že se nám to podařilo, musím pochválit všechny kluky, kteří makali celou sezónu,“ netajil po zápase nadšení trenér domácích fotbalistů Petr Vašíček. „Hlavně, že jsme tam,“ doplnil ho lakonicky nejúspěšnější střelec utkání Roman Přikryl.
Ze samotným zápasem však trenér Vašíček už tolik spokojený nebyl a nešetřil kritikou. „Než jsme dali první gól, hráli jsme mizerně, kdybych mohl, vystřídám devět hráčů,“ láteřil naoko Vašíček. V první půli se blanenským fotbalistům nedařila kombinace a Mokrá se dostávala do šancí. „Prvních třicet minut jsme hráli s Blanskem vyrovnanou partii, pak jsme inkasovali a zbytek zápasu už jsme soupeři nemohli konkurovat,“ přiznal trenér hostí Rostislav Václavíček.
Mokrá přijela po sérii šesti porážek se zdecimovanou sestavou a svým výkonem si jasně řekla o gólový příděl. „Z pěti gólů byly tři naše. Hrajeme s kluky z dorostu, máme velice úzký kádr,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců Václavíček a liduprázdná střídačka jeho slova smutně dokumentovala. Hosté ani jednou nestřídali.
V dresu Aposu se představili i nadějní dorostenci Pernica a Šenk, které poslal trenér Vašíček do hry za zraněné hráče základní sestavy. Své šance oba využili a předvedli se v dobrém světle. „Chtěl bych vyzdvihnout výkon našich dorostenců. Z ostatních hráčů jsem byl spokojený akorát s Přikrylem a Slaninou,“ řekl Vašíček.
Na v současnosti druhého gólmana, mladíka Palatku se ani tentokrát nedostalo, přestože před utkáním o jeho nasazení trenér spekuloval. „Chtěli jsme brankáře vyměnit v šedesáté minutě, Slaninovo koleno není úplně v pořádku, ale nakonec musel střídat zraněné hráče,“ vysvětlil Vašíček. Šanci však může dostat ve zbývajících zápasech, kde bude mít trenér dostatek prostoru pro experimentování se sestavou.