Blansko vlétlo na soupeře hladově. Už ve druhé minutě zařídil penaltu Švancara, který donutil po svém typicky drzém průniku do malého vápna soupeře k faulu. Jenže Mezlíkovu střelu gólman Skočdopole vystihl. „Bylo to na začátku, byli jsme nabuzení a nerozhodilo nás to, čekal nás ještě celý zápas," poznamenal k tomu blanenský útočník Jan Trtílek. Tomu rekordní návštěva rozhodně nohy nesvázala. V 6. minutě mu poslal míč za obranu Schneider a nejlepší blanenský střelec otevřel skóre. V 15. minutě předvedl one man show, z pravé strany se dostal až před bránu a pohotově zakončil pod břevno. Když o minutu později napravil svoje zaváhání Mezlík a zvýšil na 3:0, vypadalo to, že hosté odjedou s pořádným debaklem.

Ovšem domácí třetí branka ukolébala a hosté to rozhodně nezabalili. Klímu vychytal z bezprostřední blízkosti reflexívním zákrokem levou nohou Juran. Pak krásně uvolnil Švancara Mezlíka, s jeho lehkou střelou si Skočdopole poradil. V 38. minutě nechala domácí obrana u levé tyče úplně volného Zdeňka Kučeru, ten měl čas zpracovat si míč a snížit na 3:1. A pro Blansko mohlo být ještě hůř, následná střela Haaly letěla jen těsně nad bránu.

Po přestávce Blansko pracovalo na čtvrté brance, která by je definitivně uklidnila. Od 50. minuty narůstal jeho tlak, který vyvrcholil v 62. minutě. Schneider míč z první netrefil, ale měl čas ještě vypálit, Skočdopole vyrazil míč jen k Nečasovi, ale branka pro ofsajd neplatila. Blansko se ještě dostalo do dalších šancí, Kuldan Švancarovu přihrávku poslal jen do obránce, Chloupka zastavil ofsajd. S blížícím se koncem se ale domácím hráčům dopředu už moc nechtělo a hosté neměli sílu na zdramatizování výsledku. Se závěrečným hvizdem propukly oslavy Blanska. Svůj vítězný pokřik si tentokrát střihli přímo na hřišti před tleskajícími fanoušky.

„My jsme sem jeli v okleštěné sestavě. I když jsme věděli, že Blansko bude chtít vyhrát, řekli jsme si, že jim to co nejvíc ztížíme. Bohužel se to nepovedlo. Třetí gól jsem měl na ruce, mohlo to být zajímavější, kdyby to bylo 2:0. Blansko si už pak hlídalo výsledek a my jsme dali už jen jeden gól, s neproměňováním šancí máme problém celou sezonu," komentoval zápas hostující gólman Jindřich Skočdopole.

Všichni jsou zvědaví, jestli Blansko přihlásí třetí ligu. Fanoušci by rádi vyšší soutěž a nejlépe s vlastními odchovanci, což dost dobře nejde. „Říkal jsem už před zápasem hráčům v kabině, že pokud divizi vyhrají a budou chtít postoupit, půjdeme do toho, ale jen v případě, že to bude zase jen o několika výrazných posilách, nechci stavět nový tým," upozornil těsně po utkání předseda FK Blansko Jiří Crha.

Každopádně už to bude bez největšího diváckého magnetu, Petra Švancary. „Blansku bych tu třetí ligu strašně přál," podotkl po zápase a zároveň se rozloučil s diváky. „Děkuju vám, byl to krásný rok. Omlouvám se, že jsem se moc nevracel, ale s tím jste asi počítali," hlásil do mikrofonu. Od příštího roku by měl legendární Mercedes bavit diváky Tišnova v krajském přeboru.

Divize D – 17. kolo

FK Blansko – TJ Slavoj Polná 3:1 (3:1)

Branky: 6. Trtílek, 15. Trtílek, 16. Mezlík – 38. Kučera

ŽK: 30. Schneider, 63. Koláček, 76. Švancara – 81. Kučera

Blansko: Juran – Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček – Schneider – Trtílek (66. Chloupek), Kuldan, P. Mezlík, Nečas (72. Kratochvíl) – P. Švancara (86. Buchta)

Polná: Skočdopole – Šimek, Jakub Urbánek, Bambula, Holub, Haala (87. Šorf), Pražák, Benda, Kučera ©, Klíma, Zábrodský (83. Pecina)

Rozhodčí: Černý J. – Hájek, Černý L

Diváci: 1085