Co se týče Cristiana staršího, tomu se zkrátka aklimatizace protahuje o něco déle, než by si přál. „Prostě si musí zvyknout na italský fotbal, to chvíli trvá,“ nedělá z „období sucha“ vědu trenér Staré dámy Massimiliano Allegri. „Míč mu odskakuje, anebo se nemůže trefit. Stává se,“ dodává.

Ronaldovi nicméně nelze upřít snaha. Na svatyně Verony, Lazia i Parmy totiž dohromady vyslal 23 střel. To je zdaleka nejvíc ze všech hráčů, kteří se ještě v pěti elitních evropských ligách v letošním ročníku netrefili – druhý je Valentin Rongier z francouzského Nantes s patnácti pokusy.

„Všichni na tom budeme lépe po reprezentační pauze, tehdy liga doopravdy začíná,“ žádá fanoušky o trpělivost jedenapadesátiletý kouč. To, že kapitán portugalského národního týmu čich na góly má, je přece jen zřejmé už z minulosti – jeho bilance v Realu Madrid činila 450 branek ve 438 kláních.

Jablko nepadá daleko od stromu

Všechny členy Ronaldova fotbalového „klanu“ však střelecká smůla netrápí. Premiéru v soutěži do devíti let si totiž o víkendu odbyl také syn turínské hvězdy, Cristiano junior, přičemž si připsal hned čtyři branky. Především díky jeho výkonu pak naděje Juventusu smetly Parmu 7:1.

„Je neskutečně soutěživý, přesně jako já, když jsem byl v jeho věku,“ usmívala se nedávno portugalská ikona v rozhovoru. „Má dobrou postavu, je rychlý i schopný, umí vystřelit… Nebudu na něj tlačit, ale samozřejmě, že je můj sen, aby se z něj stal fotbalista,“ přál si.

Syn si už ze svého otce vzal příklad v tom, že v Juventusu nosí jeho číslo, tedy sedmičku. Inspiruje se nyní naopak Ronaldo senior ve střílení branek?

Ačkoli se v rámci jedné soutěže v letošním ročníku potkávat již nebudou, diskuse, kdo je králem fotbalového světa, přesto neustanou. Zatímco Ronaldo se prozatím v Juventusu prosadil pouze jednou v přípravném střetnutí s týmem do dvaceti let, Lionel Messi v Barceloně válí jako obvykle.

Argentinská hvězda totiž po třech kolech španělské La Ligy vede tabulku střelců. Katalánský velkoklub rovněž zvítězil ve všech třech případech, přičemž Messi přispěl k celkovým dvanácti brankám čtyřmi. Naposledy se dvakrát trefil během víkendové demolice Huescy v poměru 8:2.

Cristiano Ronaldo Jr.Malý Cristiano, také přezdívaný Cristianinho, je útočníkovým nejstarším synem. Média si už v jeho osmi letech všímají, jakým talentem oplývá, hvězdný fotbalista se jeho umem rád chlubí i na sociálních sítích. Veřejnost pobavil především „plán“ malého sportovce – po svém otci chce šest sourozenců (prozatím má tři), aby počtem mohli naplnit populární Ronaldovu značku CR7. Mimochodem, Cristianinho je údajně velkým fanouškem Lionela Messiho.