Sparťanskou euforii z obhajoby titulu zničila policie. Po internetu kolují záběry, na kterých těžkooděnci stříkají slzným sprejem po bezbranných fanoušcích Sparty, kteří chtějí s hráči oslavit zisk mistrovského poháru. Většina lidí na sociálních sítích zásah policie na stadionu v Mladé Boleslavi odsuzuje.

„Chvaty, obušky, pepřový sprej. To všechno proti fans, kteří chtějí jít slavit se svým týmem. Na den přesně dva roky po psím finále poháru na Slovácku je vidět, že se nezměnilo vůbec nic. Obrovská kaňka, nepochopitelná, odporná. Co si dokazujete,“ ptal se na síti X policie novinář Lukáš Pečeně.

Důvod k rezignaci ministra vnitra?

Policie reagovala, že jednala na popud boleslavského klubu. „Zajištění bezpečnosti na stadionu je věcí pořadatele. Ten, pokud situaci nezvládá, nás žádá o vstup do prostor stadionu. Tedy, my si opravdu nedokazujeme vůbec nic.“

To Deníku potvrdila mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová. „Na hřiště jsme vstoupili na žádost pořadatelů. Zaznamenali jsme jak pyrotechniku v hledišti, tak vniknutí fanoušků na vlastní plochu," řekla.

| Video: Youtube

„Jménem policie byli fanoušci vyzváni, aby nevstupovali na hrací plochu. Někteří z nich neuposlechli, a proto policie použila donucovací prostředky,“ dodala.

Fanoušky nejvíce pobouřilo video s malou holčičkou ve sparťanském dresu zasaženou slzným sprejem, které pomáhá marketingový ředitel klubu Ondřej Kasík.

„Pane premiére Fialo, už si s Vámi pan ministr Rakušan domluvil schůzku, kde převezmete rezignaci? Jemu odpovědná policie stříká pepřákem do dětí. Víc by k rezignaci nemělo být potřeba,“ napsal na X fanoušek Tomáš Martinec, který se hlásí ke Slavii.

Police nyní prošetří, zda byl zásah adekvátní. „Oprávněnost i přiměřenost použití donucovacích prostředků posuzuje odbor vnitřní kontroly středočeského krajského ředitelství. K řádnému vyhodnocení všech okolností zákroku využíváme také veškerých dostupných kamerových záznamů. O výsledku budeme veřejnost aktivně informovat,“ oznámila policie na síti X.