První zápas mezi Dynamem a Fenerbahce, který z pochopitelných důvodů nekonal v Kyjevě, ale v polském exilu v Lodži, skončil bezbrankovou remízou. Istanbulská odveta tak byla nabita emocemi: Liga mistrů byla pro oba kluby mocným lákadlem.

Domácí měli místy až drtivou převahu, hosté vsadili vše na defenzivní kartu. Navíc měli od 53. minuty přesilovku po vyloučení Yükseka. Za chvíli poslal Kyjev do vedení Bujalskij a svou oslavou rozdráždil tradičně horkokrevné fanoušky Fenerbahce natolik, že začali hromadným skandováním vzývat ruského prezidenta Putina.

Ředitel fotbalistů Slovácka Petr Pojezný.
Nesmíme se z toho podělat, ví ředitel Slovácka. Ze spolumajitele cítí energii

Hosty to nerozhodilo, naopak turecký celek v dalším průběhu nervózního duelu se spoustou faulů a třinácti žlutými kartami zahodil penaltu. A byť Szalai nakonec v 89. minutě vyrovnal, v prodloužení udeřil střídající Karavajev a rozhodl o výhře a postupu Dynama.

„Řada hráčů Kyjeva ztratila své přátele a blízké během této neodpustitelné agrese. Tohle je prostě špatně,“ uvedl na Twitteru uživatel Can Okar, který uveřejnil záběry ostudného chování fanoušků. Na oslavu válečného agresora Putina následně upozornila řada médií po celé Evropě.

Na někdy až příliš temperamentní příznivce Fenerbahce se nyní mohou těšit na Slovácku, které se ve 3. předkole Evropské ligy utká právě se slavným tureckým klubem (v němž v minulosti působil i kapitán Michal Kadlec). Začne se 4. srpna v Istanbulu, odveta se hraje o týden později.