Nováček FORTUNA:LIGY si díky dvěma trefám kapitána Řezníčka a gólu Ševčíka polepšil, po třetí venkovní výhře se v neúplné tabulce posunul na třetí místo. Domácím trefy Janetzkého a střídajícího Dramého nestačily.

FORTUNA:LIGA, 8. kolo -
FC TRINITY ZLÍN – FC ZBROJOVKA BRNO 2:3 (0:1)
Branky:
68. Janetzký, 82. Dramé - 19. a 51. z penalty Řezníček, 59. Ševčík. Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Novák (Raplík) | VAR: Berka | AVAR: Hájek. Žluté karty: Didiba, Silný – Řezníček, Granečný, Souček, Berkovec.
Diváci: 3209.
Zlín: Rakovan – Reiter (86. Kovinič), Kolář, Procházka, Čanturišvili – Fillo (62. Dramé), Didiba, Hrubý, Janetzký (78. Hloušek), Vukadinovič (62. Silný) – Jawo. Trenér: Jelínek.
Brno: Berkovec - Hrabina, Endl, Šural, Granečný – Ševčík (88. Hlavica), Souček – Alli (75. Přichystal), Falta (75. Texl), Hladík (90. + 5. Matejov) – Řezníček (88. Fousek). Trenér: Dostálek.

Zlín tříbrankovou ztrátu již nedohnal, v lize prohrál s Brnem po pěti výhrách v řadě a zůstává v dolní polovině tabulky.

Do zlínské sestavy se po disciplinárním trestu vrátil středopolař Didiba, od první minuty po delší době nastoupil útočník Vukadinovič.

Trenér Zbrojovky Dostálek po minulé porážce s Bohemians 1905 provedl dvě změny. Blechu s Texlem nahradili Hladík a Alli.

Byl to právě mladý Nigerijec, který v úvodní čtvrthodině zaměstnával zlínskou defenzivu a v 19. minutě se podílel i na vedoucí brance kapitána Řezníčka.

Zkušený brněnský forvard se prosadil po nedůslednosti domácí obrany, když se obtočil kolem Koláře, obešel i vyběhnutého brankáře Rakovana a míč pohodlně uklidil do sítě.

Brňané mohli vzápětí vedení navýšit, ale hlavičku Ševčíka domácí gólman kryl.

Ševce nakopla až inkasovaná branka. Vukadinovič po narážečce s Didibou mířil mimo, Jawův pokus hlavou po centru Reitera vyškrábl Berkovec bravurně na roh a v další šanci neuspěl ani Janetzký.

V úvodu druhé půle ale přišel zkrat Didiby. Kamerunský záložník se ve vlastní šestnáctce postavil do cesty Součkovi, který atakoval rozehrávajícího gólmana Rakovana. Sudí Hocek po konzultaci s kolegou u videa a zhlédnutí záznamu nařídil proti Zlínu penaltu, kterou bezpečně proměnil Řezníček.

Ševci otevřeli hru, po hodině hry ale potřetí inkasovali. Hladíkovu přihrávku přetavil v další branku Ševčík. Pro mládežnického reprezentanta to byla již pátá letošní trefa.

Zlíňané to ani za hrozivého stavu 0:3 nezabalili. Dál se snažili, hnali se dopředu, útočili. Šanci alespoň na bod oživil Janetzký, který se trefil po centru střídajícího Dramého.

Francouzský křídelník hru Zlína výrazně pozvedl, v 82. minutě přesnou hlavičkou snížil na 2:3.

Ševci se v hektickém závěru hnali za vyrovnáním. Silný mířil po centru Hrubého nad, mezi tři tyče se nevešel ani hlavičkový pokus Koláře.

Na druhé straně mohl rozhodnout Přichystal, ale Rakovana nepřekonal.

Ve středu čeká ševce pohárový duel v Brně, kde je vyzve divizní START. Za týden se v lize představí na hřišti v Mladé Boleslavi, kde se postaví Hradci Králové.