Ten společně se svými spoluhráči hraje ve Vavřinci skupinu B blanenské III. třídy. Střelecky se mu dařilo i loni, nyní šlo proti Olomučanům o jeho první góly v nové sezoně. „Letos to zatím není na takové úrovni, jak bych si představoval. Minulá sezona byla lepší,“ hodnotí Přikryl.

Vavřinecký celek však zatím šlape na výbornou. Po pěti kolech má plný počet bodů a výborné skóre 18:5, vše tak zatím nasvědčuje souboji o postup s týmem Ostrova, který také ještě neztratil. „Máme mladý tým až na pár jedinců, jako jsem já. (směje se) Kluci by ale určitě chtěli postoupit,“ podotýká ofenzivní hráč.

Fotbalista Jan Trtílek (ve žlutém) už druhou sezonou válí za Rájec-Jestřebí, předtím oblékal dres Rosic.
Devět gólů. Divočinu v Žebětíně řídil hattrickem rájecký kanonýr Trtílek

Klub z Blanenska zatím spoléhá především na ofenzivu, však má také gólový průměr téměř čtyř branek na zápas. Přikryl umí v útoku prodat své cenné zkušenosti. „Začal jsem hrát fotbal po vojně a postupně se probojovával. Vždy jsem byl zvyklý, že jsem hrál se staršími spoluhráči, až pár let dozadu se kádr začal omlazovat. Jsme prostě skvělý tým na dědině,“ usmívá se.

Aby z toho navíc obránci vavřineckých soupeřů měli ještě zamotanější hlavu, nastupuje v ofenzivě vedle Radima Přikryla i jeho mladší bratr Roman Přikryl. A i jemu se střelecky daří, v novém ročníku už má také tři přesné zásahy. „Na bráchu nedám dopustit. Když se mu něco stane, tak za ním stojím. Vzájemná spolupráce vychází z toho, na jakém postu zrovna hrajeme, ale hodně už si teď balony berou mladší kluci,“ popisuje starší z bratrské dvojice.

A dodává, že přestože spoluhráči chtějí hrát o postup, on sám už větší fotbalové ambice nemá. „Jen bych chtěl zůstat zdravý bez jakýchkoli zranění, abych mohl dál hrát,“ přeje si Radim Přikryl.