Vysoká porážka v úvodním kole přitom ani zdaleka nenaznačovala, že Vranová prožije tak úspěšný půlrok. „V zápase proti Vavřinci nám scházelo hodně kluků. Musel jsem naskočit i já ve svých osmačtyřiceti letech. Vavřinec je navíc velmi silný soupeř, takže našich absencí využil a úplně nás zdemoloval. Po tomto utkání jsme se ale nakopli a znovu neprohráli,“ těší kouče.

Zatímco loňskou sezonu završil celek z Blanenska na třinácté pozici, letos má nakročeno k bojům o postup do vyšší soutěže. „Sám jsem trošku překvapený, že se nám podzim vydařil až takovým způsobem. Hodně zápasů bylo vyrovnaných a rozhodlo štěstí, které nám v předchozích letech scházelo. Velkou roli pak sehrála dobrá parta. V kabině to šlape, což má vždycky vliv na výkony na trávníku,“ popisuje Krištof.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) ztrácí po podzimu na vedoucí Kuřim jediný bod.
Útočná opora je na odchodu, posily zatím Boskovice shání. Mají postupové ambice?

Kromě toho má vedoucí tým třetí třídy k dispozici druhého nejlepšího střelce soutěže Romana Krčila, který na podzim nasázel patnáct branek. „Příjemně mě překvapilo, že se tak rozstřílel. Před pár lety byl nejlepším střelcem okresu, teď už je ale přece jen o něco starší. I přesto soupeřům pořád zatápí. Hraje tvrdě, je rychlý a snadno se dostává do zakončení. Je to typický útočník s tahem na bránu, který těží z poctivé práce celého týmu,“ říká na adresu třiačtyřicetiletého kanonýra.

Vranové se navíc dařilo i na opačné straně hřiště, když v patnácti zápasech dostala 21 branek, což je druhé nejnižší číslo v soutěži. Méně jich z vlastní sítě lovilo jen béčko Ráječka. „Máme několik let stejného gólmana, který nás na podzim ve spoustě zápasů podržel. Kromě toho se nám stabilizovala obrana. Loni jsme museli kluky vzadu točit, letos jsme odehráli skoro všechna utkání se stejnou obrannou čtveřicí. A k tomu tým maká až do konce zápasů. Kluci se dokážou vyhecovat. V každém duelu se najde někdo, kdo strhne ostatní. Mužstvo prostě šlape, i když ne vždy je všechno růžové,” líčí lodivod klubu.

Lídra tabulky Kuřim koučuje trenér Svatopluk Habanec.
ANKETA DENÍKU: Čtenáři zvolili nejlepšího trenéra krajského přeboru

Co dalšího se ve Vranové oproti předchozím sezonám změnilo? „Je to trošku paradox, ale na podzim jsme omezili tréninky. Scházíme se jednou týdně na hodinku nebo hodinku a půl, kdy si zahrajeme. Hodně jsme omezili běhání i cvičení. Dali jsme si fotbálek, po něm pivko a šli domů,“ prozrazuje s úsměvem.

A doplňuje, že pravidelné setkávání mužstvo nepřerušilo ani přes zimu. „Po skončení zápasového programu jsme se dál scházeli na fotbálku. Teď máme v plánu běžkařské soustředění v Krkonoších, kam jezdíme každý rok. Tam trošku potrénujeme kondičku a pak nás čekají přípravné zápasy. Jejich konkrétní program ještě ladíme,“ přibližuje.

Vyškovský obránce David Němeček obléká vyškovský dres už od roku 2014, na podzim nasbíral devět druholigových startů.
Vyškovský bek Němeček: Když dáme do jara všechno, tak snad druhou ligu vyhrajeme

Pomýšlí lídr blanenské třetí třídy na postup do okresního přeboru? „Člověka to napadne, ale nechceme se k postupu nějak víc poutat. Pořád před sebou máme patnáct jarních utkání, což je obrovská porce. Soutěž je velmi vyrovnaná a zápasy nevyzpytatelné. Uvidíme, jak vše dopadne,“ zůstává nohama na zemi.

S jakým cílem tedy mužstvo vstoupí do jarní části soutěže? „Chceme mít především dobrý pocit z toho, co předvedeme na hřišti. Na výsledcích sice záleží, ale mnohem důležitější je, ať máme radost ze hry,“ dodává Krištof.


Načítám tabulku ...