Skvělý kolektiv je jednou z hlavních devíz lídra nejnižší okresní soutěže. Sehranost se pak přenáší i na hřiště, kde Vranová v posledních dvou zápasech nasázela soupeřům šestnáct branek. „V obou případech byl důležitý brzký gól, který nám dodal sebevědomí. Pak už to tam padalo,“ nastiňuje Koudelka.

Právě on s Romanem Krčilem v obou zápasech střelecky excelovali, ze šestnácti gólů nasázeli hned čtrnáct.

Koudelka se nejprve rozjel hattrickem v Lysicích, následně se proti Adamovu radoval z přesné trefy hned pětkrát. „Na podzim to v Adamově bylo trápení, o výhře 2:1 jsme rozhodovali až v závěru. Tentokrát jsme dali rychlý gól a v podstatě soupeře k ničemu nepustili. Drželi jsme jej pod tlakem a už v první půli rozhodli,“ rekapituluje třicetiletý hráč.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) v sobotu překvapivě jen remizovali s Bosonohami.
FOTO: Překvapení kola? Boskovice nevyzrály na obranu Bosonoh, doma opět ztratily

Ten však i přes dva debakly oceňuje oba nejslabší týmy tabulky III. třídy. „I přes velkou nálož gólů stále hrály a zápas nevypustily. Ocenění si zaslouží také domácí fanoušci v Lysicích, kteří se sešli v hojném počtu a i přes vysokou prohru své hráče podporovali,“ podotýká.

Vranová si tak i díky dvěma vysokým výhrám stále udržuje dvoubodový náskok na čele před rezervou Ráječka. Boj o postup už se smrskl na pouhé dva týmy, v kabině lídra však podobné myšlenky zatím neřeší. „Pouze se snažíme, aby trenér nezničil další deštník. (směje se) Ale ne, opravdu se na to nezaměřujeme. Je to takové klišé, ale jdeme zápas od zápasu, postup zatím neřešíme,“ objasňuje Koudelka.

Především však Vranová těží z výborné formy dvou ofenzivních tahounů. Krčil se v aktuální sezoně z branky radoval už pětadvacetkrát, Koudelka zapsal o osm tref méně.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) padli i na hřišti Varnsdorfu a jsou dvanáctí.
Zbrojovka blízko sestupu. Psotka měl z kanclu sejít dolů dřív, míní Habanec

Oba se díky tomu řadí mezi nejlepší sedmičku kanonýrů III. třídy. „Cítím se dobře. Je to určitě lepší než na podzim, kdy trenér trochu laboroval, na jakou pozici mě dát. Zapracoval jsem přes zimu na fyzičce, pomohlo mi i klubové běžkařské soustředění,“ poznamenává Koudelka.

Pro něj je však důležitá práce celého týmu. „Moje góly jsou výsledkem hry všech spoluhráčů, kteří mi připravují dostatek šancí,“ říká.

Barvy Vranové hájí Koudelka už téměř deset let, dříve nastupoval za Letovice.

Jiří Procházka si z Las Vegas dovezl přesvědčivé vítězství.
Procházka si vysloužil novou smlouvu s UFC. Do nižší váhy by šel po zisku titulu

Ani příjemné gólové statistiky v něm však nevzbuzují touhu po vyšších fotbalových ambicích. „Mám i jiné zájmy a povinnosti, jsem rád, když stihnu v pátek trénink a v neděli si udělám žízeň při zápase. Ačkoliv očekávám vysoké finanční nabídky, chtěl bych uklidnit trenéra, že mě nezviklá žádná částka nehledě na počet nul,“ směje se Koudelka.

Další utkání čeká Vranovou v neděli, kdy zamíří na trávník dvanáctých Kotvrdovic. Před svými příznivci se opět představí přesně o týden později, kdy přivítá Velké Opatovice.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...