Už na jaře nemohl dlouholetý účastník I. B třídy počítat se službami svého nejlepšího podzimního střelce Richarda Sedláka, který se přesunul do Vilémovic. „Jeho odchod byl citelný, šlo o našeho rozdílového hráče. Neříkám, že bychom s ním na jaře vybojovali návrat, ale určitě by nám vystřílel víc bodů,“ myslí si klubová stálice.

Sedlák se navíc po sezoně rozhodl dál pokračovat ve Vilémovicích. „Chtěl tam zůstat a my jsme mu to umožnili, i když to pro nás znamená velkou ztrátu. Snažili jsme se ho přemluvit, ale zvolil Vilémovice. Nejsme klub, který chce hráčům brzdit kariéru, když mají potenciál a můžou hrát vyšší soutěž,“ přibližuje.

Bystrčtí fotbalisté na úvod nového ročníku krajského přeboru jasně porazili Boskovice 4:1.
Boskovice hned na úvod tvrdě narazily, jasně padly na hřišti rozjeté Bystrce

To ale není jediná ztráta, se kterou se musí Lipovečtí vypořádat. „Kromě nej odešel i náš stěžejní střední záložník Honza Horáček. Na jaře dal spoustu branek a po skončení sezony se vrátil do Ráječka. Vláďa Šíbl se zase přesunul do Vysočan. Jde o citelné oslabení mužstva,“ popisuje Zouhar.

Počítat navíc nemůže ani s kompletním triem bratrů Keprtových, kteří měli už v jarní části uplynulé sezony řádit v lipoveckému dresu. „Radek se na jaře zranil a čeká ho operace. Dan už na operaci byl, ale rekonvalescence je na delší dobu. A do třetice Jakub, který má taky po operaci a jako jediný bude na podzim k dispozici. Marodka nás trápila celý loňský ročník,“ líčí osmačtyřicetiletý matador.

Ten na hřišti v předchozí sezoně přivítal dalšího člena rodu Zouharů. K bratranci Michalovi a synu Vojtěchovi přibyl ještě Dominik. „To je zase syn od mého bratrance Radka. Hrávali spolu s mým synem Vojtou v žácích, pak v Blansku a ve Vyškově. Jakmile Dominik vyšel z dorostu, vrátil se k nám do Lipovce. Na hřišti jsme se ale všichni čtyři skoro nepotkali, protože mě trápilo zranění. Doufám, že to v nové sezoně napravíme,“ usmívá se starosta klubu.

Blanenští fotbalisté (v červeném) podlehli ve druhém kole MSFL zlínské rezervě 0:1.
FOTO: Blansko padlo s mladými ševci, posílené zlínské rezervě nedalo ani gól

K dispozici má celek z Blanenska také tři posily. „Získali jsme Valtera Formánka, který je původem z Lipovce, ale před třemi lety odešel do Bořitova. Z Jedovnic přišel Jan Šebela a z Kotvrdovic gólman Jan Sedlák,“ vyjmenovává.

Právě s brankářským postem měli Lipovečtí v uplynulé sezoně problémy. Mezi třemi tyčemi se prostřídali celkem tři gólmani. „Teď bude jedničkou zmíněný Sedlák, a kdyby se něco stalo, zaskočí za něj Pavel Vágner. Ten sice po sezoně řekl, že končí, ale nakonec nám slíbil, že kdyby něco, do brány si ještě stoupne. Je obdivuhodné, že se mu v jeho věku ještě chce padat na zem,“ smeká před dvaapadesátiletým brankářem.

Brněnští fotbalisté (v červeném) na domácím hřišti porazili Chrudim 4:1.
Řezníčkovi bleskly hlavou penalty s Pardubicemi: Kdybych nedal, vyprdnu se na to

Jaký cíl si čtvrtý celek uplynulé sezony okresního přeboru stanovil pro nový ročník? „Chceme vyhrávat a pohybovat se v popředí tabulky, postup ale není priorita. Budeme se snažit hrát co nejlépe a v případě možnosti zabojovat o posun do vyšší soutěže kádr na jaro doplníme a přitlačíme na pilu,“ objasňuje.

Do budoucna by v Lipovci opět rád viděl zápasy I. B třídy. „Jsme poměrně velká obec s historií, takže samozřejmě chci, abychom se do krajských soutěží časem vrátili,“ dodává.