Začátek sezony přitom nováčkovi soutěže vyšel na výbornou, když si z úvodních čtyř klání odnesl sedm bodů. Při druhém domácím představení si dokonce vyšlápl 2:1 na Bořitov, který po podzimu drží třetí příčku. „Na začátku ročníku jsme si vedli nadstandardně. Po třech odehraných kolech jsme byli dokonce druzí. Pak se to ale zlomilo a zbytečně jsme začali ztrácet body. Měli jsme vyhrát v Černé Hoře, kde jsme remizovali 1:1, a stejně tak v Knínicích. Tam jsme pro změnu remizovali 2:2. Oba zápasy se lámaly před koncem,“ popisuje.

V utkání proti Bořitovu se navíc zranil Vojtěch Fedra, který v minulé sezoně nastřílel 25 branek a pomohl týmu k postupu do okresního přeboru. „Jeho góly nám ve zbytku podzimu jednoznačně scházely. Právě jeho absence je jednou z příčin aktuálního umístění,“ má jasno Dinga.

Fotogalerie z podzimního utkání Kunštátu (v modrém) a Krumvíře, ve kterém celek z Blanenska padl 2:5.
Kunštát udržel oporu a chystá oslavy. Sedmé místo je motivace, přijde posila?

V tuto chvíli navíc není jisté, zda bude jedenadvacetiletý útočník k dispozici pro jarní část sezony. „Trápil ho křížový vaz, takže má z návratu strach. Na prvním místě má navíc pořád florbal, který hraje v Blansku. Jsme dohodnutí, že si vše promyslí a definitivně se rozhodne před startem jara. Doufám, že mu bude fotbal v zimě chybět a nakonec ho přesvědčíme,“ přeje si.

Kromě ztráty mladého kanonýra museli ve Sloupu řešit i absence v obranných řadách. „Kolem pátého kola se nám zranila spousta hráčů. Třeba v Jedovnicích jsme hráli bez dvou stoperů. Kluci začali odpadat, šlo o svalová zranění i nemoci. Ve spoustě zápasů jsme nehráli v optimálním složení. Lepili jsme sestavu, jak se dalo,“ vysvětluje Dinga.

Navzdory tomu nováček soutěže potrápil i zkušené týmy. „Přehrály nás Jedovnice a Vysočany – Šošůvka, s ostatními jsme sehráli vyrovnané zápasy. Boskovice – Letovice B na podzim neztratily ani bod, a přesto jsme je potrápili. Hrály sice lépe na míči, ale vítěznou branku vstřelily až z přísné penalty,“ přibližuje.

Novinářskou cenu Lva Vašíčka převal sportovní redaktor Deníku Rovnost Zdeněk Vlach (vpravo).
Sportovcům Brna opět vládne Jiří Lipták, novinářskou cenu převzal Zdeněk Vlach

Podle něj se v první polovině sezony projevila mimo jiné nezkušenost mladého kádru. „Chyběla nám jakási nadstavba. Starší a zkušenější hráči, kteří rozhodnou. Kluci jsou mladí a teprve se učí, jak nejlépe zakončit nebo kam nahrát. Jde vesměs o dvacetileté kluky. S tím jsme ale do sezony šli, rozhodně se nechceme vymlouvat,“ říká.

Jistotu měl Sloup alespoň mezi třemi tyčemi, kam v létě přivedl gólmana Davida Mašku. Ten odchytal s výjimkou utkání proti Bořitovu všechny podzimní duely. „David je výborný, v každém zápase nás podržel. Na okresní přebor je to nadstandardní brankář,“ pochvaluje si.

Ráječští fotbalisté (v zeleném) přezimují na šestém místě krajského přeboru.
Ráječko se rozloučilo s koučem šestým místem. Po horším úvodu přišla smršť výher

V tuto chvíli už mají hráči volno. „Necháme kluky do konce roku odpočívat a pak se sejdeme k přípravě. V té jim chceme vštípit, že můžou hrát s kýmkoliv. Ať nepanikaří a jdou do utkání naplno, protože je v jejich možnostech okresní přebor zachránit. Bodový odstup na vyšší příčky je minimální. Můžeme týmy před námi snadno dotáhnout,“ burcuje Dinga.

K setrvání v nejvyšší okresní soutěži mají Sloupu pomoci i jeho děti – syn Dominik na hřišti, dcera Denisa pak jako asistentka trenéra. „Oba si teď dělali nejnižší trenérskou licenci. Fotbal doma samozřejmě řešíme. Taktiku, rozestavení, způsob hry. Po skončení zápasu do půlky týdne rozebíráme, co jsme měli udělat jinak. Druhou půlku týdne pak zase plánujeme přípravu na další kolo,“ dodává s úsměvem.


Načítám tabulku ...