Přímý postup do vyšší soutěže si Ostrov zajistil už tři kola před koncem nadstavbové části, kdy porazil na domácím trávníku 4:0 Velké Opatovice. Následně vypukly oslavy. „Začali jsme slavit na hřišti a pak se pokračovalo v kabině. Po utkání s Opatovicemi jsme si užili postupové oslavy a na konci sezony ještě závěrečnou,“ usmívá se.

Kolo po rozhodujícím klání kontumoval nováček nejvyšší okresní soutěže duel na hřišti Kořence. Mohla za to únava z postupového veselí? „To ne. Hodně kluků trápila zranění a k tomu začaly dovolené, takže jsme se nesešli a zápas jsme museli odříct. Je to škoda, chtěli jsme nadstavbu odehrát s plným počtem bodů,“ vysvětluje.

Grant Williams (napravo) už blanenský dres oblékat nebude, Vyškov jej společně s Dani Lualem poslat hostovat do lotyšského týmu Super Nova.
Blansko oznámilo čtyři odchody, jeho bývalí hráči míří do Lotyšska i do Znojma

Do sezony šel přitom jeho tým s o poznání skromnějším cílem – zajistit si účast v nadstavbě. „O postupu jsme na začátku sezony nemluvili. Teprve, když jsme později viděli, jaké máme výsledky, začali jsme o něm uvažovat. To bylo zhruba v půlce sezony,“ objasňuje.

Co stojí za historickým úspěchem? „Všechno se sešlo – výsledky i skvělá parta. A skončilo to až posunem do okresního přeboru,“ pochvaluje si.

Mužstvo z Blanenska se opřelo zejména o výbornou defenzivu, když ve 22 zápasech základní části a nadstavby dostalo pouhých 21 branek, což je nejméně ze všech týmů. „Obrana byla základem našeho úspěchu. K tomu nás podržel gólman Michal Lahodný, na kterého se můžeme vždy spolehnout,“ vyzdvihuje výkony sedmadvacetiletého brankáře.

V pátek a v sobotu se konal první ročník Letovické 24h, který je součástí výzvy Kolo pro ADAMA.
OBRAZEM: Přes 600 kilometrů za den! První ročník Letovické 24h pomáhal i bolel

Suverénní cestu za postupem podtrhl vítěz základní části B skupiny třetí třídy domácí neporazitelností. „Doma se nám dlouhodobě daří, každému se u nás hraje špatně. Pokusíme se na vítěznou sérii na vlastním hřišti navázat i v okresním přeboru,“ slibuje Pernica.

Jak náročná podle něj bude adaptace na vyšší soutěž? „Musíme počítat s rozdílem ve kvalitě hřišť i soupeřů, ale myslím, že výrazný skok to nebude. Většina mužstev je z okolních obcí, takže je známe. Víme, jakým stylem hrají, kdo za ně nastupuje a na co se zaměřit. Uvidíme, jestli to zužitkujeme,“ vyhlíží.

Fotbalový matador Petr Švancara v Jedovnicích. Oslavil sto let fotbalu SK
Fotbalový matador Petr Švancara v Jedovnicích. Oslavil sto let fotbalu SK

Tým po sezoně opustili dva hráči z postupového kádru. „Roman Skoták a Zdeněk Koníček odešli do Lažánek, jinak kádr zůstal pohromadě,“ odtajňuje.

K tomu dlouholetý účastník třetí třídy hlásí tři posily. „Přišel Honza Sekanina z Lažánek, měl by dorazit Radek Randula z Vilémovic a k tomu k tomu jeden kluk z Rájce-Jestřebí. Víc jak půlka týmu má navíc zkušenost s vyššími soutěžemi,“ popisuje.

Útočník Tomáš Štafa (nalevo) je momentálně nejproduktivnějším hráčem napříč všemi krajskými soutěžemi na jižní Moravě.
Po titulu krále střelců vyhodil kopačky. Nakonec snajpr Štafa pokračuje v A týmu

V současné chvíli už hráči absolvují letní přípravu. „Trénujeme dvakrát týdně a těšíme se na start sezony. Začínáme na hřišti Sloupu, který postoupil zároveň s námi, tak doufáme, že nový ročník zahájíme vítězně,“ přeje si.

S jakým cílem vstoupí Ostrov do premiérové sezony v nejvyšší okresní soutěži? „Chceme se udržet a ideálně hrát v klidném středu tabulky,“ dodává kapitán týmu.