Hráči Ostrova, kteří nastupují v okresním přeboru poprvé v klubové historii, nastříleli ve třinácti duelech devatenáct branek, což je po předposledním Sloupu a deváté Černé Hoře nejméně z celé soutěže. „Doplatili jsme na neproměňování šancí. Ve třetí třídě jsme si vypracovali deset dobrých příležitostí za zápas a dali z nich tři góly. Teď to ale nestačí, šancí je ve vyšší soutěži méně. O to efektivněji je musíme proměňovat,“ uvědomuje si Pernica.

A doplňuje, že dobývat obrany soupeřů v nejvyšší okresní soutěži je o poznání náročnější než ve III. třídě. „Mužstva jsou takticky vyspělejší, na góly se nadřeme víc než v předchozích sezonách,“ popisuje.

Šimon Falta ve vyškovském dresu nastoupil jen do čtyř zápasů.
Čtyři zápasy a dost. Falta se rozloučil s Vyškovem, pověsí kopačky na hřebík?

Nejproduktivnějším hráčem týmu je momentálně Miroslav Gross, který se postaral o osm přesných zásahů. „V útoku na něj spoléháme. Byl to náš nejlepší střelec ve třetí třídě a teď to jen potvrzuje,“ těší sedmadvacetiletého kapitána.

Přestože si nováček okresního přeboru na Blanensku připsal v první polovině sezony jen sedm bodů za jedno vítězství a čtyři remízy, potrápil i zkušená mužstva. S po podzimu vedoucími Boskovicemi – Letovicemi B prohrál těsně 1:2, se čtvrtou Olešnicí zase remizoval 1:1. „Spousta utkání byla těsná, bohužel většina z nich dopadla lépe pro soupeře. Ukázali jsme si ale, že můžeme hrát s každým. Důkazem toho je třeba duel proti Boskovicím, se kterými jsme drželi krok a rozhodující gól dostali až v poslední desetiminutovce,“ přibližuje Pernica.

Kulečnikový turnaj osobností v Ponětovicích 2023 vyhrál herec Václav Svoboda (na snímku).
Kroupa, Meixner nebo Polívka. Kulečníkový turnaj osobností vyhrál herec Svoboda

Podle něj Ostrov na podzim propadl jen ve dvou kláních. „V Bořitově, kde jsme prohráli 0:6, a v Drnovicích, odkud jsme odjížděli po porážce 0:5. Tam jsme neměli opravdu nic. V ostatních případech šlo ale o remízové zápasy, které jsme vinou špatné koncovky nedotáhli k vítězství,“ má jasno.

Na podzim přišel celek z Blanenska o domácí neporazitelnost, kterou si střežil celou minulou sezonu. „Samozřejmě nás to mrzelo, stejně jako každá porážka. Musíme se z uplynulého půlroku poučit a na jaře se zlepšit. Teď už víme, co od soupeřů čekat, a je jen na nás, jak dobře se v zimě připravíme,“ burcuje.

Přípravu se spoluhráči zahájí v lednu. „Uvidíme, jak to vyjde se zimními dovolenými, chceme ale začít nejpozději v půlce ledna. Zaměříme se na zakončení a nabrání fyzické kondice,“ říká.

Brněnské akvabely Aneta Mrázková (napravo) a Karolína Klusková zabojují příští rok o olympijskou účast.
Zkoušky hotové, cukroví napečené. Teď brněnské akvabely touží po olympijském snu

Poohlédne se Ostrov v zimní pauze po posilách? „Zatím to vypadá, že kádr zůstane beze změny. Uvidíme, jestli se k nám nakonec někdo připojí,“ uvažuje.

Cíl pro zbytek sezony je jasný. „Zachránit se. Doufám, že se to podaří, protože bodový odstup na týmy před námi je minimální. Záleží taky na tom, jak se nám podaří začátek jarní části. Od toho se vše odvine,“ dodává.