Na mysli má mimo jiné právě utkání na hřišti Vysočan – Šošůvky, v němž Lipovec utrpěl nejvyšší podzimní porážku. „Po obměně kádru máme v týmu mladší kluky, kteří nemají tolik zkušeností, což se občas projeví. To se stalo právě ve Vysočanech. Smutný paradox je, že nám dal pět gólů Tadeáš Kosek, který za nás nastupoval v mládeži. Je to rozdílový hráč. Přestože jsme se na něj zaměřili, nepodařilo se nám ho uhlídat. Jakmile jsme prohrávali větším rozdílem, kluky to nalomilo a všechno se sypalo,“ popisuje.

Další kaňkou na podzimním průchodu soutěží je podle něj klání v Černé Hoře, na jejímž trávníku padli Lipovečtí těsně 0:1. „Před zápasem nás trápila marodka, kvůli které to z naší strany bylo na hřišti výkonnostně slabší. Především jsme ale utkání nezvládli psychicky, když jsme v závěru dostali tři červené karty za nesportovní chování. To bylo hodně nešťastné. Padaly tam výroky, které neměly. To se nesmí stávat,“ uvědomuje si.

Blanenští fotbalisté (v modrém) remizovali v sobotu s dorostenci olomoucké Sigmy 1:1. Ilustrační foto.
Porč se vrací, Blansko však po remíze s mladíky plánuje zúžení kádru

Se spoluhráči na podzim prožil taky několik infarktových duelů. V Doubravici například dlouholetý účastník I. B třídy vedl 3:1, aby nechal domácí srovnat a nakonec jim zasadil rozhodující úder na 4:3. Doma proti Bořitovu si zase vypracoval dvoubrankový náskok, který soupeř smazal, přesto však po třetí obdržené brance odjížděl z Lipovce s prázdnou. „Velkou roli hraje právě ta nezkušenost. Kluci jsou mladí a nechají se snadno strhnout. Ženou se do útoku a občas zapomenou bránit. Naštěstí umí v ofenzivě zabrat a rozhodnout zápas v náš prospěch,“ přibližuje osmačtyřicetiletý matador.

A podobný zážitek připravili fotbalisté Lipovce svým fanouškům i v domácím střetnutí s Boskovicemi – Letovicemi B, nad nimiž dvakrát vedli. Lídr tabulky ale nakonec rozhodl o těsném vítězství 3:2 trefou z 87. minuty. „Proti Boskovicím nám hodně pomohlo domácí prostředí, ve kterém nás hnali vpřed fanoušci. Kluci se navíc proti prvnímu týmu tabulky namotivovali. Soupeř má ale přece jen zkušenější tým, a tak si nakonec došel pro tři body. Kdyby ale utkání skončilo remízou, nikdo se nemůže divit,“ líčí.

Ghanský fotbalista Foster Gyamfi (vpravo) v utkání proti Hodonínu .
Zbrojovku čeká práce hlavně v defenzivě. Kouč by uvítal kreativního záložníka

Stejně jako v předchozí sezoně museli v Lipovci řešit drobné komplikace na brankářském postu. Nejvíce utkání odchytal Petr Sedlák, který zasáhl do osmi duelů. Třikrát se v bráně objevil třiapadesátiletý veterán Pavel Vágner a po jednom zápase odchytali Jan Sedlák a Daniel Zouhar. „Jednička je Petr Sedlák, studuje ale vysokou školu a kvůli studijním povinnostem nemohl jet na všechny zápasy. Opět jsme tedy přemluvili Pavla Vágnera, který chtěl už několikrát končit, ale vždycky ho přesvědčíme. Zbývající dva gólmani pak zaskočili, když nemohl ani jeden z kluků,“ vysvětluje.

Přes zimu se proto celek z Blanenska poohlédne po dalším muži mezi tři tyče. „Děláme všechno pro to, ať získáme dalšího gólmana a můžeme Pavla konečně pustit do fotbalového důchodu. Jednoho v hledáčku máme, ale zatím nechci jmenovat, ať nám ho někdo nevyfoukne,“ usmívá se Zouhar, který na podzim několikrát navlékl kapitánskou pásku.

Brněnští hokejisté (v bílém) v neděli zdolali Karlovy Vary 5:1.
Návrat Kavana i procitnutí amerického snajpra. Kometa rozcupovala Karlovy Vary

Pro jarní část by měl mít klub k dispozici i Vojtěcha Zouhara mladšího, který podzimní část vynechal kvůli zranění. „A k tomu stále čekáme na uzdravení bratrů Keprtových. Radek byl na podzim na operaci a možná absolvuje už zimní přípravu. Nechceme ale nic uspěchat. Je jen na něm, jak se bude cítit. Stejně je to v případě jeho bratra Dana,“ objasňuje.

Zimní přípravu Lipovečtí odstartují na začátku února. „Čeká nás pět přípravných utkání a k tomu možná v březnu vyrazíme na krátké soustředění,“ odkrývá Zouhar.

S jakým cílem vstoupí momentálně sedmý tým tabulky do jarní části nejvyšší okresní soutěže? „Chceme se v tabulce trošku posunout směrem vzhůru, urvat nějaká vítězství. Jsme realisté, víme, že jsou v soutěži lepší mužstva, ale chceme každého soupeře potrápit a porvat se o body,“ dodává klubová stálice.


Načítám tabulku ...