Osmadvacetiletý kanonýr se dvěma hattricky za čtyřiaosmdesát minut vyšplhal na první příčku tabulky střelců soutěže. „Vždycky jsem dal jen jeden dva góly v zápase a až teď, jak se soutěže po pauze znovu rozjely, jsem se docela střelecky chytl. Až další utkání ale ukážou, jestli jsem ve formě,“ usmál se Přikryl, jenž obléká dres s číslem šestnáct.

Forvard Cetkovic proti Benešovu prokázal pohotovost v pokutovém území, která je vlastní hráčům světového formátu. „Borec odhlavičkoval míč na penaltu, vystřelil jsem přímo z voleje. Letělo to sice doprostřed, ale byla to taková rána pod břevno, že gólman ani nezareagoval,“ líčil fotbalista Přikryl.

A Cetkovice i díky jeho zásahům zatím letošní sezonu ovládají. „Jestli ani tentokrát nepostoupíme do vyšší soutěže, tak už opravdu nevím. Doufám, že fotbal zase kvůli koronaviru neskončí,“ hlesl Přikryl.

David Petr s Michalem Musilem ze Svitávky ovládli první turnaj juniorské kategorie v sezoně.
Vydařený vstup. Petr s Musilem ze Svitávky potvrdili pozici juniorských jedniček

Jeho tým měl už loni vítězství ve III. třídě na dosah. „Chtěli jsme postup urvat, ale nepovedly se nám dva zápasy, proto jsme pořád ve třetí třídě. A asi jde vidět, že už opravdu máme jít o úroveň výš,“ poznamenal Přikryl.

Jenže obavy z dokončení letošního ročníku nižších fotbalových soutěží jsou na místě. I cetkovičtí fotbalisté kvůli koronaviru odložili v podzimní části dvě utkání. „Měli jsme dva nakažené hráče, takže jsme pro jistotu zápasy přeložili,“ vysvětlil.

Rybník Olšovec v Jedovnicích opět přivítal účastníky světového šampionátu motorových člunů.
Loukotka v Jedovnicích vybojoval stříbro, vítěz půllitrů musel do nemocnice

Současná opora Cetkovic startovala kariéru v nedalekých Vískách, se kterými se nyní potkává na hřišti jako soupeř. Naposledy je porazil 4:1 a vstřelil gól. „Hrával jsem tam, ale teď mám přítelkyni z Cetkovic, takže asi třetí rok hraju tady. Znám tam sice všechny kluky, ale je to pro mě normální, nic speciálního,“ poznamenal Přikryl.

K jeho fotbalovým výkonům mu pomáhá profese, občas jí ovšem dává přednost před fotbalem. „Jsem voják z povolání, sloužím u bojové jednotky. Pokud nemáme nějaké cvičení, o víkendu na zápas jdu vždycky. Horší je to ale s tréninky, které moc nestíhám. Armáda mi dost pomáhá držet v kondici, jelikož se musím neustále udržovat ve formě. Je ale potřeba pracovat častěji s balonem a sehrát se i s ostatními v týmu,“ podotkl.

PAVEL ŠŤASTNÝ
JAROSLAV GALBA


Načítám tabulku ...