Lipovec na rozdíl od Olešnice v úvodním kole zvítězil a lépe vstoupil i do nedělního vzájemného měření sil. Už ve čtvrté minutě se domácí ujali vedení, radost jim však nevydržela ani minutu. „Úvod utkání byl hodně divoký. Hned ze začátku jsme dostali gól po naší chybě, ale podařilo se nám rychle zareagovat a už v šesté minutě jsem vedli 2:1,“ rekapituluje Petrželka.

Právě on byl hlavním strůjcem rychlého obratu, gólovou radost si užil v páté i šesté minutě. „První gól jsem vstřelil po krásném centru před vápno, kdy jsem už jen prvním dotykem poslal míč do brány. Hned poté jsme si vytvořili další šanci, dostal jsem míč před šestnáctku, protihráče jsem si odstavil tělem a zakončil,“ popisuje jedenadvacetiletý fotbalista.

Václav Bartoňek, majitel fotbalové Zbrojovky Brno.
Chýlí se ke konci Bartoňkova éra? Zbrojovce Brno vládne deset let

Po bláznivém úvodu však přišla dlouhá pasáž bez vstřelené branky. Další gól viděli diváci až v 87. minutě a opět jej vstřelila Olešnice. O dvě minuty později Petrželka stihl dokonat svůj hattrick. „Utkání se rozhodovalo až v samém konci, kdy se Marku Danielovi podařila výborná akce, průnikovým míčem se dostal za obranu Lipovce a skóroval. V poslední minutě jsem se ještě dostal do velkého vápna a po úspěšném souboji jsem byl zfaulován. Byla z toho penalta, kterou jsem proměnil,“ líčí hlavní střelec nedělního duelu.

Petrželka přitom do utkání v Lipovci ani nenaskočil v útoku, nejčastěji totiž nastupuje na postu levého záložníka. Cizí mu však nejsou ani další pozice. „Jsou zápasy, kdy hraji i levého obránce, středního záložníka nebo útočníka. Zkrátka jsem tam, kde je potřeba. Nejlíp se mi ale hraje v záloze, kde vím, že mám za sebou výborného spoluhráče Filipa Štarhu, se kterým si fotbalově hodně rozumíme a vzájemně si na kraji pomáháme,“ podotýká.

Blanenští fotbalisté (v modrém) prohráli doma s Hlučínem 1:3.
FOTO: Blansko trápilo favorita, nakonec však padlo a stále čeká na první výhru

Olešnice má po dvou kolech čtyři body a díky dobrému skóre se drží na druhé příčce tabulky. Pro zatím jde tedy o zřetelné zlepšení, v minulém ročníku totiž celek z města ležícího na pomezí tří krajů obsadil desáté místo. „Žádný cíl jsme si ani před sezonou nestanovili, ale jelikož máme mladý tým, bylo by pro nás úspěchem udržet se na předních pozicích tabulky. Doufám, že se nám bude dařit i dále, abychom dělali radost sobě i fanouškům,“ přeje si Petrželka.

V minulém ročníku měla Olešnice problémy především v útoku, když dávala málo branek. Nyní jich po dvou kolech má na svém kontě už šest. „Loňská sezona se nám příliš nevydařila a v závěru jsme bojovali o udržení ve skupině. Chyběl nám kvalitní středový hráč a celkově nám to moc nešlo. Toho se chceme letos vyvarovat a vyhraný zápas v Lipovci je pro nás velkou motivací,“ hodnotí Kanonýr Deníku.

Brněnský zadák Jakub Šural (čelem) se raduje se svými spoluhráči z vítězné branky.
PODÍVEJTE SE: Jak Zbrojovka porazila béčko Sparty. Rozhodla Šuralova hlavička

Hned polovinu vstřelených branek Olešnice v nové sezoně obstaral právě Petrželka, který by si rád udržel podobnou formu a mohl by uvažovat i o dalším kariérním posunu. „Pokud by byla možnost, rád bych si zahrál i vyšší soutěž, byla by to pro mě určitě velká zkušenost. Ale samozřejmě nyní je Olešnice mým domovským klubem, kde jsem rád, a v případě nějakého budoucího přestupu se sem budu vždy rád vracet,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...