Jeho svěřenci zahájili sezonu suverénním vítězstvím 6:1 na hřišti Vysočan - Šošůvky. Tedy týmu, který ještě v loňském ročníku nastupoval v I. B třídě. „Dobře jsme se na první zápas připravili. Byli jsme v kompletní sestavě a na trávníku jsme dominovali. Kluky vítězství nakoplo,“ pochvaluje si zkušený kouč.

Nováček okresního přeboru si následně vyšlápl i na další celky, které ještě na jaře hrály nejnižší krajskou soutěž. Rezervu Boskovic porazil 4:3, s Lipovcem pak v prvním vzájemném měření sil padl 0:2, na druhý pokus už ale zvítězil 6:3. „Druhý duel proti Lipovci byl nejemotivnějším kláním podzimu. Ještě půl hodiny před koncem jsme prohrávali 1:3 a po závěrečném hvizdu jsme brali plný počet bodů. Šlo o obrovský zážitek pro nás i pro diváky. Kluci to nevzdali a vybojovali fantastický obrat,“ má radost lodivod vedoucího týmu soutěže.

Fotbalisté ráječské rezervy mají za sebou podařený podzim.
Z chvostu až na vrchol. Béčko Ráječka po podzimu vévodí A skupině I. B třídy

Cetkovice se mohly stejně jako v předchozích sezonách opřít o výbornou ofenzivu v čele s kanonýry Tomášem Sychrou a jeho jmenovcem Tomášem Přikrylem. První jmenovaný dosud nasázel 24 gólů, druhý si připsal 15 přesných zásahů. „Oba mají obrovskou podporu celého týmu. Ostatní kluci jim připravují šance a vždy je téměř jisté, že se jeden z nich trefí,“ říká s úsměvem Horák.

Tomu dělá radost i defenziva. S 22 obdrženými brankami jsou totiž Cetkovice nejlépe bránícím mužstvem v soutěži. „Těší mě to o to víc, že oproti ostatnímu týmům máme výškový handicap. Většinou je náš nejvyšší hráč stejně vysoký jako nejmenší hráč soupeře. Při standardních situacích je to někdy složité. Přece jen se o dvě hlavy vyšší chlap brání docela těžko,“ směje se cetkovický stratég.

Co tedy stojí za pevnou obranou? „Především stabilita. Kluci spolu hrají už dlouho a vědí, kam si pozičně stoupnout. Když se něco nepovede, vezmou si z toho hned poučení. U další situace pak vyššího soupeře zdvojí a dají si pozor,“ vysvětluje Horák.

A doplňuje, že o angažování hráčů vyššího vzrůstu dosud neuvažoval. „Tým je pohromadě od mládeže. Maximálně mu věřím a jsem spokojený s kluky, které máme. Nechceme jít cestou klubů, které stahují hráče z okolí a v mužstvu pak nehraje jediný fotbalista z dané obce,“ má jasno.

Blanenští fotbalisté (v červeném) zakončili podzim na desáté příčce MSFL.
Z impotentního týmu nejlépe skórující celek. Blansku sedí filozofie i náročnost

V současné chvíli už má vedoucí tým okresního přeboru volno. „Chodíme si jen jednou týdně zahrát, ať se trošku provětráme. Přidávají se k nám i kluci z okolí. Po sezoně jsme dostali pozvánku na halový turnaj v Blansku, ale kvůli zranění jsme účast odmítli. Hráči se teď musí dát dohromady a odpočinout si,“ přibližuje.

A připomíná nabitý program letošního roku. „Přípravu jsme zahájili v březnu. Po skončení soutěže jsme dohrávali okresní pohár, následovaly oslavy osmdesáti let fotbalu v Cetkovicích. Po sezoně dostali kluci čtrnáct dní volna a jeli jsme nanovo. Únava byla znát. Kupila se zranění. Je dobře, že už je pauza,“ popisuje.

Přípravu s týmem zahájí na začátku února. „Musíme se na jaro pořádně připravit. Náskok pěti bodů na čele nic neznamená. Dvakrát prohrajeme a soupeři nás doženou. Ať už ti, kteří se chtějí po pádu vrátit do I. B třídy, nebo třeba druhý Bořitov, jenž výborně posílil. Konkurence je obrovská, pro postup ale uděláme vše, co bude v našich silách,“ dodává odhodlaně.