Na hřišti ve Vilémovicích chystají letos už čtyřiadvacátý ročník, poprvé tam turnaj pořádali v roce 1998. "Tehdy se hrálo ještě na bývalém hokejovém hřišti, kde je teď podporované bydlení pro seniory. Začínali jsme jen s osmi družstvy a na jedné ploše," pravil Milan Kučera, jeden z organizátorů turnaje.

V současné době účastníci turnaje vyběhnou až na čtyři travnatá hřiště. "Postupem času jsme vybudovali další plochu vedle fotbalového hřiště, kde jsme koupili pozemky," vysvětlil Kučera.

Fotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a SFC Opava bude mít repete i ve druhé lize.
Zbrojovka začne druhou ligu na hřišti Táborska, Vyškov se chystá na Duklu

Zabojovat o poháry, medaile i modely aut mohou na letošním ročníku registrovaní i neregistrovaní hráči kopané, kterých bude v jednom týmu maximálně deset. Na hřišti se pak hraje v počtu čtyři hráči a jeden brankář.

Hráči malé kopané se mezi sebou nejprve střetnou ve skupinách, poté je čekají souboje ve vyřazovací části, jejímž vrcholem je finále.

Za přihlášku každý celek zaplatí sedm set korun. Tu musejí ovšem zájemci odevzdat do 18. června. "Jeden ročník jsme měli asi šestapadesát týmů, teď poslední roky je to bohužel slabší," uvedl Kučera.

Hendikepovaný cyklista Ivo Koblasa
Dva tituly mistra Evropy. V Tokiu chce Koblasa navázat na Dalerovo zlato

Loni se na zeleném pažitu v obci na Blanensku představilo dvacet týmů a prvenství získali Orli Kotvrdovice. Domácí tým Hyundai Vilémovice skončil na deváté příčce. Posílí jeho kádr bývalí prvoligoví fotbalisté Patrik Siegl, Tomáš Polách, Martin Kasálek nebo Petr Švancara, kteří nastupují za Vilémovice jihomoravskou I.B třída ve skupině A? "Soupisku jsem neviděl, ale někteří se možná zúčastní," dodal Kučera.

Víc informací o turnaji najdete zde.