Začněme futsalem. Platí, že postupové právo nevyužijete?
Definitivní a jediné rozhodnutí bylo a je, že druhou ligu hrát nechceme. Vlastně jsme s tím nikdy nepočítali. Od začátku bylo jasné, že budeme hrát jen divizi. Akorát jsme se snažili skončit co nejvýš. Možnost postoupit do druhé ligy tedy je takový bonus.

Jaké jsou hlavní důvody odmítnutí postupu?
Za „A“ peníze, protože druhá liga je samozřejmě náročnější. A za „B“, protože skoro všichni hrajeme velký fotbal a jezdit v pátek někde do Ostravy, o to nikdo nestojí. Divize je pro kombinaci futsalu s fotbalem ideální.

I podle dvouciferných výsledků to vypadalo, že jste odehráli pohodový ročník.
Asi ano, ale jen dokud jsme se scházeli. Optimální pro nás bylo, když jsme měli dva hráče na střídání. Některé poslední zápasy jsme ale odehráli ve čtyřech lidech. Naštěstí jsme to zvládli. A ty dvouciferné výsledky? Pro mě je lepší vyrovnaný zápas, než někomu dát o deset gólů, to už zábava není… Hráli jsme i vyrovnané zápasy, ty mě baví víc.

Proč jste po odhlášení Tišnova z divize zamířil do Bořitova?
Je to strašně jednoduché. Už asi dva roky trénuju bořitovské áčko mužů. Takže jsem slíbil, že jim pomůžu i na hřišti. V Bořitově jsem s fotbalem začínal v přípravce a hrál jsem tam asi čtyři roky. U nás v Černé Hoře přípravka nebyla. Pak jsem přes Rájec odešel do Blanska. Dá se říct, že jsem odchovanec Bořitova a moc dobře vím, co mě tam čeká.

Měl jste nabídky z vyšších soutěží?
Ano, dokonce jsem byl v Blansku dvakrát na tréninku, ale nakonec jsme se nedohodli. Takže jsem se rozhodl, že jaro dohraju v Bořitově a v červnu budu řešit, co dál. Pokud budou nějaké nabídky.

Co vás tedy čeká v Bořitově?
Zachraňujeme se v okresním přeboru. Jsme devátí asi šest bodů od sestupu. Nemělo by to být něco hrozného. Kdyby se nám ze začátku povedly tři čtyři zápasy, tak by jaro mělo proběhnout v klidu. Většinou z okresu padá jeden tým, ale záleží na tom, jestli někdo z Blanenska nespadne z I. B třídy. Tak by šly z okresu dolů dva týmy. Pak by to asi bylo těžší. Ale věřím, že to zvládneme a budeme se pohybovat v klidných patrech.

Pomáhat vám v tom bude spoluhráč z Tišnova Radim Bubeníček.
Žádnou konkrétní nabídku neměl a tak přijal mojí do Bořitova. Nám se to samozřejmě hodí. Vytvoříme takovou osu, on bude hrát stopera a já před ním ve středu zálohy. Poprvé si to vyzkoušíme v neděli ve Sloupu.