Na duel 24. kola III. třídy dorazilo na kotvrdovické hřiště osmdesát fanoušků, kteří se bavili od úvodních minut až do závěrečného hvizdu. Domácí tým v bláznivém duelu přestřílel favorizovaný Vavřinec. „Řekli jsme si, že se nám doma celkem daří a zkusíme něco uhrát. Hlavně jsme dokázali proměnit většinu šancí, s čímž máme celou sezonu problém. Chtěl bych vyzdvihnout i Martina Štěpánka, který nás hodně podržel v bráně,“ nastínil Tichý.

Právě on společně s Nejezchlebem v první půli na hřišti vládli. Tichý načal skóre už ve druhé minutě, o další dvě trefy se postaral jeho mladší spoluhráč.

Ráječkovští fotbalisté (v zeleném) doma zdolali Pohořelice 1:0.
FOTO: Ráječko se ideálně naladilo na boj o finále, doma udolalo Pohořelice

Povedenou čtyřminutovkou po půlhodině hry pak Tichý dokonal svůj hattrick a domácí vedli 5:0. „Upřímně první trefa byla gólem mé kariéry. Říkali mi to i fanoušci po zápasu, že takovou branku už nikdy nedám. Další dvě už byly o něco jednodušší, ale určitě nevznikly ze snadných situací,“ rekapituloval Tichý.

Vavřinec však ještě dokázal zadělat na drama. Nejprve snížil na 2:5, následně mohutným finišem upravil skóre na 4:6. Víc už však nestihl, a tak slavili domácí. „Po výhře máme vždy rituál. Když zvítězíme doma, tak si zakřičíme ve středovém kruhu, poděkujeme a zatleskáme fanouškům a pak si zajdeme na pivko a něco dobrého z udírny,“ nastínil devětadvacetiletý fotbalista.

Kotvrdovice tak jen potvrdily dobrou formu z posledních týdnů. Vítěznou šňůru protáhly už na tři zápasy a vyhouply se na jedenáctou příčku tabulky. „Parta v kabině je super, kluci jsou fajn a hrají dobrý fotbal. Vždy si ze sebe dokážeme udělat srandu, ale umíme i zabrat,“ podotkl Tichý.

Boskovičtí fotbalisté (v modrém) zvítězili na hřišti Moravské Slavie 2:0.
FOTO: Boskovice nezastavila ani červená karta. Tři body si odvezly i z Morendy

Pro něj šlo o jednoznačně nejpodařenější zápas v sezoně. K dosavadním pěti trefám přidal hned tři, které ho budou i něco stát. „Bohužel musím platit malou bečku, což je u nás zvykem. Vzhledem k tomu, že je Vavřinec v tabulce čtvrtý, mám tam spoustu známých a stihl jsem tři góly za 37 minut, tak si ale hattricku cením hodně. Byl to můj druhý a už jsem ani nečekal, že ještě nějaký dám,“ usmíval se.

Kromě fotbalu se Tichý věnuje i nohejbalu, téměř celá jeho kariéra je však spjatá s jedním klubem. „Až na jednu sezonu hraju odmala fotbal v Kotvrdovicích, je to záliba na celý život. Naši mě vždy ke sportu vedli, takže fotbal byl i s nohejbalem, ve kterém se mi celkem daří, jasná volba. Taťka ho taky hrával, tak se mu snažím aspoň trošku vyrovnat. Hlavně je super, že se vždy v neděli sejdeme a každý domácí zápas je pro naši obec takový menší svátek,“ vylíčil.

Blanenští fotbalisté (v modrém) doma remizovali s Uherským Brodem 2:2.
Ani dlouhé vedení nestačilo. Blansko dostalo ránu v závěru a přišlo o dva body

Po špatném úvodu sezony už Kotvrdovice zabraly a i díky produktivní dvojici Tichý a Nejezchleb stoupají tabulkou. Potvrdit to mohou i ve středečním vloženém kole, kdy míří na hřiště Velkých Opatovic. „Chtěl bych poděkovat trenérovi Janu Skotákovi, vedoucímu mužstva Romanu Kraváčkovi a celému výboru, protože se o nás dobře starají a bez nich by fotbal u nás nebyl. A dík si zaslouží i fanoušci, kteří chodí na zápasy, i když se nám moc nedaří,“ doplnil Tichý.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...