Na podzim skaličtí fotbalisté nevzpomínají zrovna v dobrém. V okresním přeboru zapsali jen tři výhry, naopak schytávali jeden debakl za druhým, ve výsledcích mají prohry 1:8, 1:11 nebo 0:9. V zimě ale klub získal dvě zajímavé posily z Boskovic. „Na jarní část jsem přišel vypomoct Skalici s Honzou Havlíčkem, aby nespadla do nižší soutěže,“ nastiňuje Žouželka.

Plán vychází výborně, Skalice se v posledních týdnech rozjela, k čemuž výrazně dopomáhá i příspěvek dvou zimních posil. Žouželka své kvality naplno ukázal v neděli, kdy rozcupoval obranu Drnovic čtyřmi góly. „Byl to zápas, který se sejde jednou za čas, najednou situace řešíte jinak než normálně, jste prostě na takové vlně. Ze čtyř střel jsem dal čtyři góly, bylo to hezké, ale výjimečné,“ popisuje osmadvacetiletý hráč.

Blanenští fotbalisté (v červeném) padli na hřišti rezervy ostravského Baníku 3:6.
FOTO: Blansko se učí novým věcem, po přestřelce padlo na hřišti Baníku Ostrava

Ten řádil především těsně před půl hodinou hry, kdy za šest minut zapsal čistý hattrick. Domácí sice snížili až na 3:4, Žouželka je ale svým čtvrtým gólem v 69. minutě definitivně dorazil. „Každá moje gólová akce byla dost jiná. Třeba první vznikla po povedené kombinaci, naopak třetí branku jsem dal po odraženém míči na šestnáctku, kdy jsem placírkou zakončoval na zadní tyč,“ líčí.

Při zbylých dvou trefách pak využil svých atletických proporcí. „Při druhém a čtvrtém gólu jsem šel sám na brankáře, těžil jsem hlavně z rychlosti. Dřív jsem dělal atletiku, rychlost se občas hodí,“ usmívá se Žouželka.

Po další cenné výhře už je Skalice na desáté příčce, navíc ztrácí jen dva body na osmé Doubravice. „Teď na jaře se nám daří. Ve Skalici je skvělé prostředí v klubu, a to jak po lidské stránce, co se týče vedení, tak i parta v kabině je parádní, kluci jsou úplně v pohodě. Není tam žádné shnilé jablko, hraje se dost semknutě a týmově, což je největší síla. Každý ze sebe vydá vše,“ chválí ofenzivní hráč.

Filip Souček v brněnském dresu.
Záložník Souček pykal za svou hloupost. Teď je zpět a chce pomoct k záchraně

Žouželka si navíc se Skalicí užívá i dost bláznivé zápasy, ve třiadvaceti zápasech týmu z Blanenska padlo už 133 gólů! „Přestřelky vznikají z našeho náročného stylu, když chcete rychle hrát nahoru, tak pak naopak rychle propadáváte směrem do defenzivy,“ vysvětluje.

Okresní přebor Žouželka hrál i na podzim, kdy nastupoval za boskovické béčko. Prioritu před hráčskou kariérou však u něj už má trénování. „Před vysokou školou jsem měl ještě i vyšší hráčské ambice, ale nyní už fotbal dělám hlavně pro radost. Kdyby ale ještě byla možnost zahrát si nějakou krajskou soutěž, tak by to bylo hezké,“ dodává Kanonýr Deníku.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...