Po zimní pauze se zatím Olomučanům daří. Sice padly s lídrem III. třídy z Vranové 2:3, jinak ale nepoznaly pocit porážky. Nedělní zápas byl výsledkově nejpodařenější, Vísky si odvezly jasnou porážku 0:4. „Celou dobu jsme hráli převážně na polovině soupeře, který se moc do šancí nedostával. Snad jen v druhé půli trefil tyč. Máme dobrou a zkušenou obranu, takže je to spíš na nás vpředu, abychom něco uhráli,“ rekapituloval Urbánek.

Ten se v utkání činil. Skóre otevřel už v šesté minutě, vyšel mu i úvod druhé půle, když ve 47. minutě zvyšoval na 2:0. V závěru pak posledním gólem zápasu dokončil hattrick. „První gól byla dorážka do prázdné branky po propadlém autu, bylo to prakticky z čáry. U druhé branky jsem dostal skvělý balon do běhu, který jsem umístil k tyčce, a u třetí jsem zkusil štěstí. Vzal jsem si míč na půlce, obešel dva obránce a podařilo se mi umístit střelu na zadní tyč,“ popsal kanonýr.

Třicetiletému hráči prospěla změna pozice. Nově nastupuje v útoku a z posledních dvou utkání má čtyři vstřelené branky, což je polovina jeho gólové produkce z aktuální sezony. „Dřív jsem nastupoval jako krajní záložník, teď to byl můj první hattrick. Určitě mě potěšil, hlavně když pomohl k vítězství. Vlastně jsem ani neměl na výběr, trenér řekl, že buď dám aspoň dva góly, nebo přijdu o dres s číslem deset,“ usmíval se Urbánek.

Díky výhře si Olomučany upevnily šestou pozici, v kabině tak panovala dobrá nálada. „Máme rituál před zápasem, kdy si vždy pouštíme hit Hajný je lesa pán. Máme totiž jednoho myslivce v kabině, takže se to uchytilo. Po vyhraném zápase je pak samozřejmě řada na pokřik, pivo a občas i nějaké ty panáky. Když hrajeme v sobotu, tak i hodně panáků,“ smál se ofenzivní fotbalista.

Celkově však v posledním období je ohledně fotbalu v obci, která leží nedaleko Moravského krasu, pozitivní atmosféra. „Máme skvělé zázemí, o které se starají super lidi. Vypadá to, že někteří na hřišti snad i bydlí. (směje se) I v kabině máme dobrou partu. Před každým zápasem je parádní nálada, vždy si najdeme důvod si z někoho udělat srandu. Vzájemné popichování tam taky nechybí,“ nastínil Urbánek.

Ten se fotbalu věnuje odmala, především je však pro něj formou relaxu. Prostředí v Olomučanech je tak pro něj jako dělané. „Když mi to zdraví dovolí, tak se snažím být na hřišti při každém tréninku a zápase. Fotbal miluju odmala, člověk u něj vypne, musí se soustředit jen sám na sebe a na to, jaký podá výkon,“ podotkl.

Jeden cíl by si však Urbánek přece jen v budoucnu rád splnil. „Určitě bych chtěl s klukama vykopat postup do okresního přeboru. Tentokrát se nám ale vůbec nepovedl podzim kvůli zraněním,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...