Páté utkání letošní sezony si tak hráči nejspíš zopakují. „Nastala průtrž a rozhodčí zápas o poločase přerušil. Podle všeho budeme hrát od začátku. Teď se musíme domluvit na novém termínu,“ okomentoval nepřízeň počasí trenér Olympie Martin Maša.

Ráječku, které loni skončilo třetí, zatím patří stejná pozice. Jeho hráči si vyšlápli na Kuřim a Krumvíř, smírně se rozešli s Tišnovem a 1:3 na domácím hřišti padli s Mutěnicemi. „Domácí ztráty nás mrzí. Proti Tišnovu jsme měli bodovat naplno, ale tam to nemělo s fotbalem nic společného. Zápas mohl rozhodnout jediný gól, a nám se jeho obranu nepodařilo prolomit,“ posteskl si kouč.

Maša k Ráječku přišel před sezonou, když skončil na lavičce Blanska. „Jsem tu od léta a zatím si na sebe s mančaftem stále zvykáme. Některé věci jsou pro hráče nové, třeba co se týká taktiky. Kluci byli zvyklí hrát na brejky a řekl bych částečně na náhodu, že se o míč někdo vepředu popere. Jenže jim fantasticky vyšlo jaro, a tím pádem z nás mají některé týmy respekt. Učíme se tak hrát do plných,“ objasnil Maša.

Fotbalista Lukáš Magera.
Nový kapitán. Od Melichárka převzal pásku útočník Magera

Odmítl, že by jej zatím někdo vyloženě překvapil. „Zatím tu není hráč, který by vyčníval, stejně tak ale ani nikdo nepropadl. Takže je vše, jak má být. Nejdůležitější je, aby mančaft táhl za jeden provaz. Kabina je rozhodující, protože v sezoně přijdou chvíle, kdy je tým dole, a to se musí zlomit právě vůlí a partou,“ zdůraznil.

Na kolektivu stavějí také v brněnské Svratce. „Máme osu starších kluků, jako je třeba Pavol Bábeľa, na kterou se to nabaluje. Tým stojí na kolektivu, který se dlouhodobě zná a vyhoví si i na hřišti. Charakterově k sobě hráči pasují, není tu nikdo, kdo si myslí, že je hvězda,“ vyzdvihl brněnský lodivod Roman Zavřel.

Jeho svěřenci zatím vyválčili osm bodů a v tabulce jim patří čtvrté místo. Pyšní se přitom nejvyšším počtem gólů; hráči ve žlutých dresech překonali soupeřovu obranu už dvanáctkrát. „Chceme hrát dopředu, ale na druhou stranu jsme dostali devět branek, což je také vysoké číslo. Raději ale vyhraji 4:2 než 1:0. Na bránění ani nemáme typologicky stavěné hráče. Nechceme zalézt, fotbal hrajeme na góly a pro lidi. Celý život jsem navíc hrál útočníka,“ zdůraznil Zavřel.

Kometa vydřela s Berlínem výhru, zářil Langhamer
Kometa vydřela s Berlínem výhru, zářil Langhamer

Ambice hrát o čelo tabulky neskrývají v žádném ze zmíněných celků. „Chceme se posunout výš než loni, to znamená druhé nebo první místo. Menší cíle by byly alibistické. Teď je otázka, zda se to podaří. V soutěži je šest či sedm vyrovnaných týmů, takže rozhodne každý bod,“ vyhlásil Maša z Ráječka.

Jen o trochu níž míří v brněnském Komíně. „Chceme hrát co nejvýš, ale zapracováváme do týmu mladé hráče, takže to nejde vždy přesně tak, jak si představujeme. Necháváme tomu volný průběh, ale pokud se dostaneme na čtvrté, páté místo, budu spokojený,“ zakončil Zavřel.

JAROSLAV GALBA

Ilustrační foto.
První školní den: čtrnáctikilometrová kolona na D1, padesátiminutová zdržení MHD