O incidentu, jenž se odehrál v sobotním duelu C skupiny I. B třídy mezi Tvrdonicemi a Velkými Němčicemi, informoval Deník hned po zápase. Domácí lodivod Jan David počítal s tím, že nedohrané utkání bude kontumováno ve prospěch soupeře. „Byl to individuální zkrat Davida Rebendy, má s tím v emocích problémy. Ať už je to prohra o gól, od dva nebo kontumace, bereme to. Rozhodčí správně ukončil zápas,“ uvedl David.

Fotbalisté Tvrdonic (v modrém) při zápase v Miloticích.
Kontumace a roky bez fotbalu. Jaké hrozí za inzultaci ve Tvrdonicích tresty?

Disciplinární komise rozhodla o kontumaci 3:0 ve prospěch Velkých Němčic a tvrdonickému klubu navíc udělila pokutu ve výši 30 000 korun.

Rozhodnutí disciplinární komise o incidentu ve Tvrdonicích.Rozhodnutí disciplinární komise o incidentu ve Tvrdonicích.Zdroj: fotbal.cz

Osobní trest pro Rebendu činí zastavení závodní činnosti na osmnáct měsíců, tedy do 3. května 2025. „Disciplinární komise pro stanovení výše trestu postupovala v souladu s Disciplinárním řádem Fotbalové asociace České republiky, kde pro danou situaci jsou podle § 48 odstavce 4 uvedeny možnosti výše trestu pro provinění týkající se napadení delegované osoby,“ vysvětlil člen disciplinární komise Aleš Skřítecký.

Rozhodnutí disciplinární komise o incidentu ve Tvrdonicích.Rozhodnutí disciplinární komise o incidentu ve Tvrdonicích.Zdroj: fotbal.cz

Ten vysvětlil, proč komise neudělila maximální možný trest, který činí zákaz aktivní činnosti na dva roky. „Zohledňujeme všechny podklady, které jsme k situaci získali a vycházíme i z historických zkušeností, které disciplinární komise má. Přihlíželi jsme i ke zdravotnímu stavu rozhodčího, zda byl, nebo nebyl při vědomí. Jestli byl po napadení na pracovní neschopnosti, či nikoliv. Tohle všechno jsou aspekty, které vstupují do hodnocení,“ podotkl funkcionář.

Tvrdonický trenér Jan David reaguje na incident ze sobotního utkání.
Žádná hádka v kabině nebyla. Šlo o zkrat jedince, reaguje kouč Tvrdonic

K vážnému zranění v tomto případě nedošlo a sudí Ťok je v pořádku. „Proto nebyla dána maximální výše trestu,“ dodal Skřítecký.

Tvrdonice se s vyjádřením disciplinární komise musí podle kouče teprve seznámit. Rebenda se však za svůj zkrat rozhodčímu omluvil. „David celoživotně působil ve fotbale ať už jako hráč, rozhodčí nebo předseda klubu. Vždycky všechno dělal naplno a svědomitě. Tento mimořádný zkrat ho mrzí a trápí. Po zápase se okamžitě rozhodčímu omluvil,“ pravil David.


Načítám tabulku ...