V celku z Brněnska vystřídal devětačtyřicetiletý stratég hned několik postů. Nejprve vedl B tým, následně si vyzkoušel i roli asistenta u hlavního mužstva. Naposledy se v minulém ročníku věnoval i dorostu.

Nyní Kuglera čeká jeho možná největší výzva v dosavadní trenérské kariéře,v nejvyšší krajské soutěži totiž dosud pozici hlavního trenéra nezastával. „Viděl jsem tři nebo čtyři podzimní utkání Ráječka a myslím si, že je to velice kvalitní tým s nadanými hráči,“ říká stratég.

Jan Kugler (ve spodní řadě uprostřed) zamířil po třech v letech v Rosicích do Ráječka, které od jara povede jako hlavní kouč.Jan Kugler (ve spodní řadě uprostřed) zamířil po třech v letech v Rosicích do Ráječka, které od jara povede jako hlavní kouč.Zdroj: FC Slovan Rosice

Ráječko tak nezůstalo bez lodivoda dlouho, jednání totiž probíhala velmi rychle. „Díky profesionálnímu přístupu Marka Bláhy (sportovního manažera Olympie Ráječko – pozn. red.) jsem se rozhodl přijmout nabídku téměř okamžitě,“ líčí bratr Michala Kuglera, který aktuálně vede líšeňskou rezervu v divizi D.

Při jeho rozhodování o přijetí nabídky nového angažmá hrál roli i mladý kádr celku z Blanenska. Kugler se totiž v Rosicích věnoval primárně právě mládeži, nyní na to může navázat. „Byl to jeden z důvodů, že jsme se s Markem (Bláhou – pozn. red.) tak rychle dohodli. V Rosicích jsem naposledy vedl dorost, práce s mladými hráči je mi velice blízká. Chceme ráječský tým trošičku posunout někam dál, a přece jen práce s mladíky je víc zajímavá. Otevírá se vám totiž víc možností, protože je máte kam posunout. Navíc takoví kluci mají většinou i větší touhu udělat další krok,“ podotýká Jan Kugler.

Sportovní kalendář jižní Moravy pro rok 2024.
Sportovci září v unikátním kalendáři: Lipták v lese, Choupenitch rapuje

Ten Olympii přebral na šestém místě krajského přeboru, které na jaře hodlá ještě vylepšit. S novým týmem má totiž velké ambice. „Chceme na jaře vyhrát patnáct zbývajících zápasů. Nemám rád porážky, dá se říct, že je až nesnáším, takže chceme v každém utkání zvítězit. Neumím hráčům říct, že budeme hrát do druhého místa, takže můžou za polovinu sezony klidně třikrát prohrát. To nedává smysl,“ vysvětluje.

Právě touha bezpodmínečně zvítězit v každém utkání Kuglera pohání už od startu trenérské kariéry. „Chceme vyhrát doopravdy všechny zbývající duely, ať hrajeme proti jakémukoliv týmu. Je nám úplně jedno, jestli to bude třeba přípravné utkání nebo soutěžní duel. Zvítězit chceme vždy a uděláme pro to maximum,“ burcuje Kugler.

Šestadvacetiletý gólman Dominik Sváček z Plzně.
Zbrojovka počítá s Gyamfim i Sváčkem, gólman Šiman si hledá angažmá

Mužstvo se pod novým lodivodem poprvé sejde v lednu, kdy zahájí zimní přípravu na jarní odvetnou část. „Vše už je naplánované, máme to asi jako v každém jiném mužstvu. Hlavní bude kondiční část, následně bude klíčové, aby se tým sehrál na hřišti. To budou naše dvě hlavní zaměření. Nic extra zvláštního se nechystá, čeká nás spousta tvrdé práce, dřiny a potu,“ usmívá se Kugler.

Ten v minulosti působil i ve Svratce Brno, odkud v roce 2020 přešel do Rosic. Po více než třech letech v klubu, jehož hlavní mužstvo hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu, si Kugler vyzkouší nové angažmá. „Skončit v Rosicích pro mě bylo velice složité. Nástup do Ráječka ale neměl s odchodem z Rosic vůbec nic společného, domluvili jsme se na ukončení spolupráce ještě dřív, než jsem začal jednat s Olympií,“ dodává.