Bývalý obránce ráječský fotbal pozvedl, v aktuální sezoně se svými svěřenci opět atakoval přední příčky nejvyšší krajské soutěže. Během podzimu ale dospěl k ráznému kroku. „Spouštěč přišel ode mě. Oslovil jsem vedení, že potřebuju pauzu,a domluvili jsme se, všichni mi vyšli vstříc. Mrzelo mě to, protože mě to s kluky bavilo, ale fakt cítím, že potřebuju chvíli klid,“ nastiňuje Huška.

Hlavní důvody jeho konce na ráječské lavičce jsou dva. „První je čas a druhý únava. Byť jsem v Ráječku byl jen dva a půl roku, tak si potřebuju od trénování chvilku odpočnout, takže teď minimálně půl roku určitě nikde koučovat nebudu,“ předesílá bývalý hráč Zbrojovky či Blanska.

Půlmistrem A skupiny I. A třídy se stali fotbalisté Tatranu Kohoutovice (na snímku v zelenobílých dresech).
ANKETA DENÍKU. Zvolte nejlepšího hráče I. A třídy

Ráječko už zahájilo proces výběru jeho nástupce, zatím však jen probíhají některá jednání, žádné konkrétní jméno domluvené není. Celek z Blanenska má čas do ledna příštího roku, kdy se tým opět sejde k přípravě na druhou polovinu sezony.

Do ní Olympia vyrazíz první poloviny tabulky, do které ji dovedl i náročný trenérský styl Hušky. „Říkal jsem klukům, že jsme si vybrali tu složitější cestu v podobě toho, že jsem vyžadoval, abychom hráli pěknýa kombinační fotbal. Nemůžu za ně mluvit, ale měl jsem pocit, že je to i bavilo, jakým způsobem jsme hráli,“ hodnotí.

Fotbalisté béčka Zbrojovky přezimují na prvním místě divize D.
KVÍZ: Fotbalový podzim je u konce, jak pozorně jste sledovali jihomoravské týmy?

Ráječku se povedly především poslední podzimní zápasy pod taktovkou kouče Hušky, z osmi nedávných duelů hned šestkrát bralo všechny body. „Viděl jsem na hráčích obrovský pokrokv jejich technických i taktických dovednostech, postupně se naučili, jak je vhodné se chovat v různých herních situacích. Z tohoto pohledu to hodnotím hodně úspěšně,“ těší stratéga.

Po dvou a půl letech nyní Olympii čeká trenérská změna. „Chci klubu popřát jen to nejlepší. Ať se mu dál daří v mládeži a áčko hraje ve vrchní polovině tabulky,“ dodává Huška.


Načítám tabulku ...