Ráječko představilo nového kouče na začátku prosince, jenže trenérské angažmá Kuglera skončilo mnohem dřív, než si všichni představovali.

Padesátiletý stratég totiž kvůli zdravotním problémům musel s koučováním minimálně dočasně skončit. „Tušili jsme to týden dopředu. V neděli odcházel, že je mu blbě a půjde k doktorovi, po vyšetření mu bylo doporučeno, aby přerušil trenérskou kariéru, protože musí na operaci,“ nastiňuje Mokrý.

Olympia se tak najednou ocitla v nezáviděníhodné pozici, tři týdny před startem jarní části sezony je opět bez lodivoda. „Rozhodili jsme ihned sítě, oslovili několik adeptů a dospěli jsme k názoru, že takhle narychlo k nám nikdo nechce jít. Jaro tedy pravděpodobně dohrajeme ve své režii, uděláme takové konsorcium tří trenérů, kteří povedou áčko i béčko do zbylých zápasů,“ popisuje funkcionář.

Pro aktuálně šestý celek tabulky krajského přeboru se jedná o nepříjemnost i z pohledu dlouhodobější koncepce. Kugler se totiž od svého příchodu snažil do mužstva vštípit nové taktické prvky, nyní se hráči opět budou učit novým návykům. „Samozřejmě bych si přál, aby zimní trenérské změny naše mužstvo a ambice příliš neovlivnily, je to ale citelný zásah. Každý kádr musí mít nějakou styčnou osobu, důstojníka, který umí motivovat a ordinovat správnou taktiku na daného soupeře,“ tuší Mokrý.

K hledání nového stratéga se Olympia vrátí během jarní části, po které už chce mít jasno. „Nebude to teď pro nás jednoduché, jinou variantu ale nemáme, protože sehnat kvalitního trenéra pro krajský přebor je strašně těžké. Máme ale přislíbeno, že některý z adeptů, které jsme nyní oslovili, naše mužstvo v létě převezme,“ předesílá předseda.

Vzpěrač Petr Mareček si z uplynulého mistrovství Evropy odvezl páté místo v trhu a sedmé příčky v nadhozu a dvojboji.
Kousek od medaile. Mareček na ME vyrovnal národní rekord, v trhu skončil pátý

Díky poměrně povedenému podzimu Ráječko nemusí sahat k unáhlenému řešení, drží si totiž pozici v první polovině tabulky. „První část sezony je přesně tím, co nás úplně nenutí ihned přivést nového trenéra, protože nejsme v pásmu sestupu a bohužel ani nebojujeme o postup. Svým způsobem nás snad čeká klidné období jara a můžeme si v klidu připravit kouče, který převezme mužstvo před novou sezonou,“ poznamenává Mokrý.

Jaké nároky celek z Blanenska bude mít na potenciálního nového trenéra? „Ani se tak nedívám po kouči, který zastává určitý herní styl. Preferuju především, aby používal moderní prvky a hlavně zaujal kluky, aby je fotbal bavil,“ dodává.


Načítám tabulku ...