V posledním kole tohoto ročníku krajského přeboru fotbalisté Olympie Ráječko potvrdili pozici druhého nejlepšího klubu Blanenska. Diváky navíc potěšili brankovým přídělem do sítě Vojkovic.

V Boskovicích se z vítězství díky lepší střelecké produktivitě radovala Sparta Brno. Jak Ráječko, tak Boskovice mají podle vyjádření svých trenérů za sebou úspěšnou sezonu.

OLYMPIA RÁJEČKO – SK VOJKOVICE 5:0
Poločas: 2:0. Branky: 4., 25. a 56. D. Keprt, 63. M. Sehnal, 87. R. Keprt. Rozhodčí: Smekal – Šenkýř, Paulík. DS: Dofek. ŽK: Kasprij (Voj.). Diváků: 90.
Ráječko: Němeček (76. M. Šmerda) – Mizerniuc, Sedlák, Bartoš, Zeman – R. Keprt, Horáček (71. Pernica), Sedláček, Gremmel – Horák (60. M. Sehnal), D. Keprt (76. Sychra). Trenér: Pavel Helán.

Brankostroj Ráječka s Vojkovicemi se rozběhl brzy po zahájení, kdy svůj hattrick načal útočník Daniel Keprt. Do poloviny prvního poločasu se hrála víceméně vyrovnaná partie. Domácí ale opět Danem Keprtem dokázali úspěšně zakončit jednu ze svých utěšených kombinací a začali přebírat otěže zápasu.

Domácí kanonýr pak dokončil hattrick a mezi střelce se po třech minutách na trávníku zapsal i veterán Martin Sehnal. „Možná bychom ho využili víc i v předchozích zápasech, ale byl zraněný. Teď se dal do pořádku a odehrál předzápas za béčko. Nám pomohl a dal gól, ty jeho zkušenosti jsou znát. Jsem rád, že jsme na závěr uhráli tak dobrý výsledek. Na rozdíl od předchozích zápasů nám to tam začalo padat a proměňovali jsme své šance. Po druhém gólu už to bylo bez problémů. Vojkovice nebyly tak špatné, jak napovídá vysoké skóre. Hráli solidní fotbal a porážka pro ně je asi až příliš krutá,“ připustil po utkání trenér Olympie Pavel Helán.

Ráječko tak má za sebou nejúspěšnější sezonu historie. Třetí příčku sice vybojovalo i v roce 2009, ale tehdy se ziskem šestapadesáti bodů. Současných 58 je tedy novým klubovým rekordem. Helán přišel k týmu v zimě a s bilancí devíti vítězství, čtyř remíz a jen dvou porážek je spokojený. O to víc překvapuje, že bezprostředně po zápase s Vojkovicemi byl vedením klubu odvolaný.

NEDÁŠ – DOSTANEŠ

Klíčové momenty vyrovnaného utkání Boskovice – Sparta Brno se udály v desetiminutovce po zahájení druhého poločasu. Domácí Jan Novák neproměnil ani jednu ze svých dvou velkých gólových šancí, což tvrdě potrestal hostující Petr Loprais.

FC BOSKOVICE – FC SPARTA BRNO 1:3
Poločas: 1:1. Branky: 44. Dračka – 22. a 73. Mičko, 54. Loprais. Rozhodčí: Urbánek – Krchňák, Kosička. DS: Toman. ŽK: Živný – Zavadil. Diváků: 120.
Boskovice: Bednář (46. Borek) – Feruga (59. Martínek), Václavek, Dračka, Černý – Preč, Horák, Daněk, Živný (70. Hlaváček), Müller (59. Havlíček) – Novák (90. Přikryl). Trenér: Milan Strya.

Boskovice se pak vrhly do útočení a jejich otevřené obrany využil Jakub Mičko k „pojištění“ vítězství Brňanů. „Prohráli jsme, protože jsme nevyužili své šance. Třeba jen Jenda Novák měl čtyři vyložené. Odvedl výborný herní výkon, ale nepřidal k tomu góly. Za stavu 1:1 měl dvě tutovky za sebou, ale my jsme místo vedení velmi rychle prohrávali. Porážka mrzí, ale není to žádná tragédie. Hráli jsme s mladou sestavou, aby kluci sbírali zkušenosti,“ komentoval výsledek trenér Milan Strya.

Konečným sedmým místem si Boskovice oproti loňsku o dvě příčky polepšily a bodové konto navýšily na 46 bodů, což je o šest více než minule. „Vždycky to může být lepší a našel bych několik zápasů, ve kterých jsme ztratili body zbytečně. Ale se sedmým místem je v Boskovicích spokojenost. Zapojilo se hodně mladých hráčů. Teď šel na hřiště i mladší dorostenec Jirka Borek, který odchází do Slovácka. Tak symbolicky, zápasem za muže, se s naším klubem rozloučil,“ dodal kouč Boskovic.