Vždyť po dvou kolech je Jan se třemi brankami druhý nejlepší střelec soutěže, Michal vstřelil o jeden gól míň. "Oba se jeví zatím velice dobře a jsem rád, že jim ten přesun o soutěž výš vyšel a daří se jim," říká kouč Olympie Jiří Huška.

Fotbalová dvojčata v žákovských kategoriích oblékala dres brněnské Zbrojovky, minulost mají i v Líšni, ale od šestnácti let nastupovala v Lelekovicích, kde sbírala zkušenosti v I. A třídě. "Jde o mladé hráče, kteří mají velký potenciál," popisuje dvacetileté šikuly sportovní manažer Ráječka Marek Bláha.

Jan a Michal i podle statistik jsou posilami do ofenzivy. Na jaké pozici ale nastoupí, prý vůbec nezáleží. "Jeden hraje na křídle, druhý vepředu. Jenže do ofenzivy můžou hrát absolutně na kterémkoli postu. Oba třeba na hrotu, pod hrotem nebo na křídle. Jejich zařazení je opravdu různorodé," libuje si Huška.

A na jaké přednosti si mají dát pozor jejich soupeři, kteří je budou mít na hřišti na povel? "Oba vynikají především rychlostí, technikou a hrou jeden na jednoho," má jasno Huška, jenž přišel k A týmu Ráječka v létě před startem nového ročníku krajského přeboru.

V něm jsou jeho svěřenci po dvou kolech na čtvrtém místě s plným bodovým ziskem. Za Bohunicemi, Bystrcí a Boskovicemi zaostávají jen o skóre. "Už i přípravné zápasy hodně napověděly, vždyť jsme se střetli s divizními mužstvy a třeba v Bystřici nad Pernštejnem jsme byli jednoznačně lepší, se Startem Brno jsme pak hráli vyrovnaný zápas. Tým je kvalitní a věřím, že klukům vydrží zdraví a budeme hrát dál vepředu," přeje si Huška.

Olympia v prvním mistrovském utkání prožila drama, když v Kuřimi vyhrála 5:4. Dvě branky vstřelil právě Jan Pokorný, po jedné jeho dvojče Michal, Dominik Bokůvka a Marek Maňousek.

"To byl hodně divoký a nervózní zápas. Po poločase, kdy jsme vedli 4:1, jsem myslel, že ho dohrajeme v klidu. Kuřim je ale letos hodně silná a hrála dobře, herně byla dokonce lepší, víc držela balon a přehrávala nás uprostřed hřiště, čímž získávala převahu," líčí třiatřicetiletý kouč.

Zato při soutěžní premiéře na domácím hřišti v tomto ročníku Ráječko proti Moravskému Krumlovu dominovalo a po brankách Jana a Michala Pokorných uspělo 2:0.

Teď v neděli čeká Huškovy svěřence duel opět doma, zápas s Moravskou Slavií Brno začne v pět hodin odpoledne. "Pevně věřím, že výkonem navážeme na Krumlov a zlepšíme se ještě v proměňování šancí, kterých jsme měli hodně. Bohužel jsme je ale nedali, dokonce i ze samostatných nájezdů jsme neuspěli," dodává Huška.


Načítám tabulku …


Načítám výsledky …