Od sestupové pozice dělí jeho svěřence pouhé čtyři body, i proto musí v přípravě přidat. „Apelujeme na hráče, že nejsme v situaci, kdy se můžeme na něco vykašlat. Potřebujeme prostě tvrdě pracovat, abychom z dolní části tabulky utekli co nejdřív,“ tušil Huška.

Jeho slova názorně doložil i nedělní přípravný zápas proti vyškovské rezervě. V něm Ráječko po divokém průběhu zvítězilo 7:5. „Měli jsme dobrý začátek, pak jsme trochu polevili. A podobné to bylo i v druhé půli, vedli jsme 7:3. Posledních deset minut jsme ale opět ubrali, přestali se koncentrovat a dostali dva nesmyslné góly,“ hodnotil ráječský lodivod.

Protože se krajský přebor opět rozjíždí až v druhé polovině března, může se Ráječko v únoru na nedostatky zaměřit. Zároveň už však hodlá pilovat i herní projev. „Bude zase náročný jako vždy, protože nechci někde zalézt a bránit v bloku. Pro mě je podstatné, že hodlám vyhrávat útokem, ale dostávali jsme i moc branek, takže chci zlepšit i obrannou činnost. Musíme rychleji přepínat směrem dozadu, to nám chybělo, měli jsme pomalé návraty,“ rekapituloval Huška.

Blanenští florbalisté zatím v sezoně prohráli jediné utkání.
Florbalisté Blanska září. I přes první porážku dál vládnou tabulce

I proto jeho svěřenci na podzim v prvních deseti kolech zvítězili jen jednou, výsledkově se zvedli až v závěrečných duelech. „V absenci důslednosti máme největší rezervu. Celý tým sice útočí, to nám funguje. Ale často jako celý tým nebráníme. A další věc je proměňování šancí, jen v utkání proti Vyškovu jsme měli snad dalších deset samostatných úniků, které jsme neproměnili,“ podotkl stratég.

Přes všechnu kritiku však Huška svému týmu nadále pevně věří, i proto nedošlo k žádným rázným přestupovým změnám. „Počítáme s kádrem, který tu je, snažíme se jen přidat pár posil. Není to ale úplně jednoduché, protože není snadné dostat hráče do Blanenska, když v Brně je konkurence sedmi dalších klubů ve stejné soutěži. Plus je tu Kunštát a Boskovice, takže hledáme, bojujeme a snažíme se mužstvo doplnit,“ vylíčil Huška.

Ráječko v příštích týdnech čekají i zajímaví protivníci, utká se totiž se dvěma třetiligovými celky – Vrchovinou a Blanskem. Do zápasů plánuje jít v již zredukované sestavě. „Zatím trénuje áčko s béčkem dohromady, takže jsme točili v zápasech všechny kluky. Nyní už ale uděláme nominaci, ve které budeme chtít mít hráče, kteří budou jezdit na utkání krajského přeboru,“ doplnil trenér.